Váš průvodce výběrem moderní ložnice

Moderní nábytek, to jsou moderní dětské pokoje, moderní obývací pokoje, ale také například moderní ložnice, které si podrobně probereme v dnešním článku. Jelikož jsou moderní ložnice dnes velmi žádáné, tak na našem e-shopu máme opravdu širokou nabídku všech typů ložnic.

Ke zdravému a klidnému spánku přispěje útulná ložnice

Předtím, než začneme vybírat vhodnou místnost na spaní, vezmeme v úvahu, že ložnice patří do klidové zóny bytu. Je také důležitou součástí domova, protože v ní trávíme třetinu života. Kvalita spánku je důležitější než jeho délka, proto by místnost měla být útulná, pohodlná a tichá. Tak je tomu například u ložnice LUNO, která tyto atributy splňuje. Nabízíme ve dvou barevných variantách, wenge a dub mléčný.

Pro ložnici vybereme takové prostředí, kde nebudeme rušeni. Máme-li možnost, dáme přednost místnosti v nejtišší části domu, kde není slyšet dopravní hluk. Vhodné není ani místo nad restaurací nebo nočním klubem. Vedou-li okna do rušné ulice, ticho zajistíme zvukovou izolací v podobě plastových oken nebo dvojitých dveří. V nižším podlaží vytvoříme zvukovou bariéru izolační vrstvou položenou pod podlahovou krytinou.

Uspořádání místnosti

Vybavení ložnice podřizujeme většinou tvaru, uspořádání místnosti a orientaci vůči světovým stranám. Postel postavíme tak, aby okno bylo buď u nohou, nebo po straně postele. Není dobré spát s hlavou u otevřeného okna. Ovšem polohu postele ovlivní i umístění dveří. Mělo by být dost místa na jejich otevření. V opačném případě jsou řešením posuvné dveře. Kromě dveří se zaměříme i na způsob otevírání dvířek skříněk a skříní. Máme-li zabudovanou skříň do zdi, pak by měla postel stát vedle ní nebo na druhé straně místnosti. Skříňky by měly mít při otevírání dostatek vůle a k uloženým věcem by měl být snadný přístup.

Zajímavý článek:  První dáma obýváku aneb jak vybrat sedací soupravu

Nepřetopené prostředí

V případě, že jsme si poradili s uspořádáním místnosti, budeme se zabývat i větráním a topením. Teplotu v ložnici preferujeme nízkou, abychom se vyhnuli dehydrataci. Ideálních je proto 13 až 15 °C. V ložnici dětí a starších osob může být o pár stupňů více. Hodí se i zvlhčovače vzduchu, hlavně v létě. Neholdujeme-li přístrojům, úplně postačí větší mělká nádoba, kterou naplníme každý den vodou. Zdravý spánek podpoří také pravidelné větrání místnosti včetně lůžkovin.

Podlaha tlumí zvuk

Záležet si dáme i na výběru podlahové krytiny, která pomáhá tlumit hluk. Příjemné na dotek jsou vlněné koberce, ale i dřevěná podlaha, která se navíc velmi dobře udržuje. Komfort kolem lůžka zajistíme předložkou z bavlny nebo jiného pracího materiálu. Dlažbě v ložnici se raději vyhneme – je tvrdá a studí do nohou. Ovšem, máme-li podlahové vytápění, můžeme si dopřát i dlažbu.

Neutrální barvy a styl

Ložnice je po koupelně nejintimnějším místem bytu. V samostatné místnosti si můžeme bez obav vybrat takový styl i barvy, které jsou nám nejbližší. Zato ve společné ložnici půjde o určitý kompromis. Ale i v ložnici se vyplatí jednoduchost bez zbytečných ozdob, na něž se chytá prach. Pro výmalbu místnosti se hodí neutrální a pastelové tóny, například teplé odstíny žluté, vodově modré nebo světle zelené. U žluté dáme přednost světlým tónům s bílým základem, které působí nenásilně. Modrá je vhodná pro relaxaci. V případě, že modrou považujeme za příliš studenou, zvolíme teplejší levandulovou. Místnost rozjasníme a oživíme mátově zelenou, která v kombinaci s dřevěným nábytkem působí uklidňujícím dojmem. Zajímavá a inspirující je výrazná barva na stěnách s doplňky v jemných pastelových tónech. Na vyznění místnosti mají vliv i tkaniny. Upřednostníme jednoduché a lehké látky, nebo jednobarevné či dekorativní textilie s potiskem, které kontrastují nebo splynou se stěnami. Nápadnější vzorované látky použijeme na polštářky a přehozy. Nikdy ale v případě, pokud máme vzorované tapety na stěnách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *