Perské koberce: Exotika v každém interiéru

Perské koberce: Exotika v každém interiéru

Perské koberce: Exotika v každém interiéru

drvce1 / Pixabay

Toužíte dodat svému obývacímu pokoji, pokoji pro hosty nebo ložnici nádech exotických dálek? Nechce se vám investovat do drahého nábytku z exotických dřev či doplňků, jež ve finále zajištují roli lapačů prachu? A co takhle pořídit si do svého příbytku perský koberec? Mýty o tom, že se perské koberce špatně udržují, musí se před prvním vysátím tzv. „ušlapat“ a celkově nepůsobí v interiéru dobře, jsou již naštěstí pryč! Tento jedinečný solitér s věkem nabývá na hodnotě, a stává se tak rovněž vaší skvělou investicí. Není proto výjimkou, že se perské koberce dědí z jednoho člena rodiny na druhého. Ale o tom již více v následujícím článku.

Vyvracíme mýty okolo perských koberců

Někde jste se možná mohli setkat s myšlenkou, že perské koberce se do moderních interiérů nehodí. To již naštěstí není pravda. Takový koberec je nejen významnou dominantou místnosti, ale také skvělým dekoračním prvkem, který jí dodá ten pravý nádech exotiky a vdechne jedinečné kouzlo, které vás bude těšit po mnoho dlouhých let. Často se také setkáváme s názorem, že moderní kusové koberce je nutno ihned po přivezení domů pečlivě vysát. Perské koberce se naproti tomu musí tzv. „ušlapat“. I tuto pověru úspěšně vymýtíme. Ani perským kobercům neuškodí, pokud je ihned po rozbalení důkladně vyluxujete a zbavíte tzv. „mrtvého vlasu“ – starých zbytků vlny, které se v průběhu času z koberce uvolnily.

Zajímavý článek:  Dárek či doplněk interiéru? Foto obraz je ideálním řešením

Jak perské koberce nakupovat?

Následující rady samozřejmě neplatí pouze pro nákup perských koberců, aplikovat je pochopitelně můžete také při nákupu moderního kusového koberce. Vždy tento doplněk do domácnosti vybírejte pouze u známých a ověřených prodejců, v jejichž sortimentu se nachází pouze výrobky té nejvyšší kvality, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů a komponentů. Vyhněte se nápadně levným kouskům, a pokud máte o daném prodejci či jeho sortimentu pochybnosti, jděte si pro koberec raději „o dům dál“. Chcete-li mít jistotu správného výběru, doporučíme vám e-shop Buchara, kde naleznete jak moderní kusové koberce, tak koberce perské té nejvyšší kvality!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *