Barelová pramenitá voda? Ideální osvěžení doma či na pracovišti!

Barelová pramenitá voda? Ideální osvěžení doma či na pracovišti!

Tělo dospělého člověka je tvořeno zhruba z 60 % vodou. Abychom zajistili jeho správné fungování, je potřeba úbytky vody neustále doplňovat čerstvými zásobami. Obecně se doporučuje vypít během dne 2, popřípadě 2,5 litru vody či neslazených bylinných čajů a ovocných šťáv. Ve své podstatě je to ale právě voda, která je pro naše tělo tím nejpřirozenějším zdrojem tekutin. A právě voda – konkrétně tedy kvalitní barelová pramenitá voda – bude ústředním tématem následujících řádků. Pokračování článku

Koberce v moderním interiéru

V současné době nemusíte pokládat koberec po celé místnosti. Podlahy už tak vypadají moderně, ale také pěkně od pohledu. Lze po nich chodit pohodlně, ale přece jenom nezahřejí tolik jako kvalitní druhy koberců.

Útulnější místnosti

Kromě chůze po teplejší zemi nabízejí vylepšení akustiky v místnosti. K dobrým zprávám patří, že stačí položit jeden nebo několik kusů, přičemž se pokoj ihned stane útulnější. Nejčastěji vynikne u pohovky, vedle konferenčního stolku, ale také volně v prostoru mezi nábytkem. K vyšperkování interiéru pomohou kusové koberce s originálními vzory. Nechybí různé ornamenty, květiny, zvířata a motivy vycházející z bujné fantazie návrhářů. Stále vděčnějším společníkem mnoha domácností se stávají ručně vázané kusy. Moderní koberce patří i do každého bytu. V tomto případě lidé preferují geometrické vzory. Nabídka je opravdu široká, určitě každý objeví vzor, který si ho plně získá. Před samotnou koupí dobře zmapujte pokoj, kam ho umístíte. Hodně záleží na barevném provedení, aby ladil s ostatním vybavením. Určitě popřemýšlejte o dominantní barvě a o jiných odstínech na pořizovaném kusu. Pokud neholdujete nějaké barvě, vyhněte se jí.

Dostatečná odolnost znamená delší životnost

Jistě máte po domě místa, kudy procházíte častěji, a další, kam nechodíte skoro nikdy. Kroky znamenají větší zátěž, proto volte druhy s vyšší odolností. Klidně si pořiďte několik menších kousků, než jeden větší – lépe je rozmístíte po celém prostoru a využijete spoustu nápadů pokládky. Rovněž záleží na světle, které je během dne k dispozici. U perských koberců nehleďte jenom na možnosti pokládky na podlahu, ale zkuste pověšení na stěně, využití jako přehozu přes gauč apod. Nezapomínejte na patřičnou péči, jen tak vydrží dlouho. Aby pod nohama nepříjemně neujížděly, dejte pod ně protiskluzové podložky.

Zrekonstruovali jste koupelnu? Doplňky a zařízení, které v ní nesmí chybět

Když probíhá rekonstrukce bytu nebo domu, většinou se nezapomene ani na koupelnu. Tato oáza klidu či synonymum naprosté relaxace má v každé domácnosti své místo. A jelikož si sem chodíme zpravidla odpočinout, mělo by se jednat o příjemné místo, kde budeme chtít trávit svůj čas. Při rekonstrukci koupelny proto nezapomínejte na bytové doplňky, které do koupelny usaďte až úplně nakonec. Pokračování článku

Mountains Lake Boardwalk Platform  - Candid_Shots / Pixabay

Dárek či doplněk interiéru? Foto obraz je ideálním řešením

Obrazy na plátně jsou v módě již po mnoho století. Nezáleží na tom, zda máte moderní interiér, nebo si potrpíte na historický nábytek. Obrazy jsou nadčasové a hodí se ke každému stylu. Díky jejich vysoké ceně však byly většinou vyhrazeny pouze bohatší vrstvě, které sloužily jako vyjádření jejího společenského statusu. To však již neplatí. Pokračování článku

Finger Spinner Spinner Roundabout

Noční osvětlení vs. kvalitní spánek. Jaký je rozumný kompromis?

Odborníci tvrdí, že spát bychom měli vždy v absolutní tmě. Jak toho však dosáhnout, pokud se nechceme v noci bezradně proplétat potemnělým bytem při cestě na toaletu nebo pro sklenku vody?

Šikovné řešení přestavuje noční světlo. Váš spánek nenaruší, dodá vám při pohybu ve zhoršených světelných podmínkách potřebnou jistotu a v neposlední řadě může do vašeho bytu přinést i kousek uměleckého světa.

Proč vlastně potřebujeme tmu

Přes den jsou naše oči vystavovány mnoha typům světla – od toho slunečního až po televizi či počítač. A spolu s nimi i náš mozek. A nemáme-li v noci naprostou tmu, mohou se postupně na struktuře našeho mozku objevit nevratné změny. Projevují se různě – od špatného naladění po ránu až po nepříjemnou migrénu. Lidé se zhoršeným spánkovým režimem také pomaleji hubnou, v běžných denních činnostech jim chybí potřebná kreativita apod.

Takže pokud jste zvyklí usínat se zapnutou televizí nebo stolní lampičkou, případně si při nutných pochůzkách bytem svítíte mobilem, změňte to. Vždyť právě tento návyk může být příčinou vašich potíží.

Noční světlo váš organismus nezatíží

A co si tedy počít? Speciální noční světýlko stačí zapojit do zásuvky a o nic dalšího se nestarat. Pokud si vyberete takové, které reaguje na intenzitu okolního jasu, začne se s příchodem noci postupně samo rozsvěcovat a s přicházejícím ránem zase utlumovat. V místnosti okolo sebe tak uvidíte vždycky přesně tak, jak právě potřebujete.

Důležitá je také barva takového osvětlení (vybírejte zejména z fialových, modrých a hnědých odstínů) a samozřejmě i jeho energetická náročnost. Díky použití moderních LED technologií vás tak provoz vyjde ročně maximálně na desetikoruny a přitom svého nočního pomocníka ani nemusíte vytahovat ze zásuvky.

A jak je to s tou domácí uměleckou galerií, kterou jsme zmínili v úvodu? Světla lithophane od Litho.cz vám ji opravdu zprostředkují. Původně nenápadné bílé čtverce vás po zapnutí světelného zdroje potěší nádhernými obrazy, promítanými skrz pečlivě provedené rytiny. Výběr je opravdu široký a nechybí ani možnost vytvoření světla na přání – třeba podle zaslané fotografie.

Pokračování článku