Mountains Lake Boardwalk Platform  - Candid_Shots / Pixabay

Dárek či doplněk interiéru? Foto obraz je ideálním řešením

Obrazy na plátně jsou v módě již po mnoho století. Nezáleží na tom, zda máte moderní interiér, nebo si potrpíte na historický nábytek. Obrazy jsou nadčasové a hodí se ke každému stylu. Díky jejich vysoké ceně však byly většinou vyhrazeny pouze bohatší vrstvě, které sloužily jako vyjádření jejího společenského statusu. To však již neplatí. Pokračování článku

Finger Spinner Spinner Roundabout

Noční osvětlení vs. kvalitní spánek. Jaký je rozumný kompromis?

Odborníci tvrdí, že spát bychom měli vždy v absolutní tmě. Jak toho však dosáhnout, pokud se nechceme v noci bezradně proplétat potemnělým bytem při cestě na toaletu nebo pro sklenku vody?

Šikovné řešení přestavuje noční světlo. Váš spánek nenaruší, dodá vám při pohybu ve zhoršených světelných podmínkách potřebnou jistotu a v neposlední řadě může do vašeho bytu přinést i kousek uměleckého světa.

Proč vlastně potřebujeme tmu

Přes den jsou naše oči vystavovány mnoha typům světla – od toho slunečního až po televizi či počítač. A spolu s nimi i náš mozek. A nemáme-li v noci naprostou tmu, mohou se postupně na struktuře našeho mozku objevit nevratné změny. Projevují se různě – od špatného naladění po ránu až po nepříjemnou migrénu. Lidé se zhoršeným spánkovým režimem také pomaleji hubnou, v běžných denních činnostech jim chybí potřebná kreativita apod.

Takže pokud jste zvyklí usínat se zapnutou televizí nebo stolní lampičkou, případně si při nutných pochůzkách bytem svítíte mobilem, změňte to. Vždyť právě tento návyk může být příčinou vašich potíží.

Noční světlo váš organismus nezatíží

A co si tedy počít? Speciální noční světýlko stačí zapojit do zásuvky a o nic dalšího se nestarat. Pokud si vyberete takové, které reaguje na intenzitu okolního jasu, začne se s příchodem noci postupně samo rozsvěcovat a s přicházejícím ránem zase utlumovat. V místnosti okolo sebe tak uvidíte vždycky přesně tak, jak právě potřebujete.

Důležitá je také barva takového osvětlení (vybírejte zejména z fialových, modrých a hnědých odstínů) a samozřejmě i jeho energetická náročnost. Díky použití moderních LED technologií vás tak provoz vyjde ročně maximálně na desetikoruny a přitom svého nočního pomocníka ani nemusíte vytahovat ze zásuvky.

A jak je to s tou domácí uměleckou galerií, kterou jsme zmínili v úvodu? Světla lithophane od Litho.cz vám ji opravdu zprostředkují. Původně nenápadné bílé čtverce vás po zapnutí světelného zdroje potěší nádhernými obrazy, promítanými skrz pečlivě provedené rytiny. Výběr je opravdu široký a nechybí ani možnost vytvoření světla na přání – třeba podle zaslané fotografie.

Pokračování článku

Zařízení dětského pokoje, které udrží krok s jeho obyvateli

Jak děti rostou a osamostatňují se, kladou na své okolí stále větší nároky co do soukromého prostoru a intimity. Dětský pokoj by těmto požadavkům měl vycházet vstříc co nejpřívětivěji. Jak toho ale dosáhnout, aniž by bylo nutné pořizovat o každé pětiletce nové a lepší kusy nábytku?

Je to snadné. Stačí vsadit na univerzálnost již na samém začátku, a později vytěžit z tohoto rozhodnutí co nejvíce.

Dětský pokoj potřebuje pohovku

Zatímco obývací pokoje zařizujeme ve znamení praktičnosti, u těch určených pro děti se často necháváme unést spíše svým srdcem a krásnými barvami a dekoracemi, které v ukázkovém patře obchodního domu vypadají tak báječně!

Okouzlení designem je krásné, ale pokud si kvůli němu necháte mezi prsty proklouznout veskrze praktický prvek, nebude vám k ničemu. O čem mluvíme? O rozkládací pohovce samozřejmě. Nejmenší děti ji využijí jako krásné místo ke hraní a odpočinku, u větších pak poslouží jako stabilní zázemí pro setkávání s kamarády, kterým dovolí v pokojíčku i přespat.

Upřednostňujte policové systémy

Až se budete rozhodovat mezi sestavou skříněk a řadou variabilně rozmístitelných poliček, zvolte jednoznačně to druhé. Poličky a plusové skříňky lze snadno přizpůsobit velikosti věcí, které je třeba aktuálně uložit, protože jinak se skladují plyšáci a jinak velké knihy do školy. A v případě potřeby lze vždy otevřené poličky dodatečně zakrýt dvířky nebo látkovým závěsem, což dětské pokoje jistě ocení.

Kousek, který ocení všichni studenti – sedací pytel

Vybavit studentské pokoje zase není taková věda. Stačí pořídit pořádný psací stůl, velkou a pohodlnou židli a máme vyhráno. K dokonalosti tomu však stále něco chybí. Jde o malý detail v podobě populárních sedacích pytlů, jež lze zároveň rozložit jako postel.

Není vždy jednoduché naplnit tyto nesourodé požadavky v předem vymezeném prostoru. Zvláště atypické nebo velmi malé pokoje často vyžadují zásah na odborné úrovni. Na www.nabytek-max.cz si můžete nechat poradit od vyškoleného odborníka, případně rovnou zvolit lákavou možnost výroby nábytku na míru. A nezapomeňte do rozhodovacího procesu zapojit i svoje děti. Bez nich by to totiž nebylo tak úplně ono.

Dekorace interiérů

Interiéry se musí pořádně zabydlet, aby vypadaly pěkně a připadaly mnohým útulně. Bez nábytku by to rozhodně nešlo, ale také maličkosti znamenají jistý posun směrem ke spokojenému pocitu ze zařízeného domova.

Nic se nemá přehánět

Nejprve si ujasněte, komu bude uvedená místnost určena a kdo v ní bude trávit mnoho času. Jinak dopadne vyzdobení dětského pokoje, jinak teenagerovského a odlišně bude vypadat pracovna nebo obývací pokoj, kde se pravidelně schází celá rodina. Pamatujte, že nic se nemá přehánět. I když bude váš manžel vášnivý myslivec, neznamená, že celý byt ozdobí trofeje, parohy, diplomy, lovecké nože, kůže a jiné serepetičky s mysliveckou tématikou. Jedinec musí brát v úvahu zájmy a vkus celé rodiny. U interiérové dekorace nemusí jít pouze o konformace s nevkusem. V současnosti seženete úchvatné doplňky, které mohou byt pozdvihnout na vyšší úroveň. Sběratel slonů si klidně může pořídit poličky pro své milované zvířátko, ale umístí si je do svého pokoje. Byt by neměl působit na ostatní tak, že zde najdete vše možné. Nakupování suvenýrů na cestách oslní mnoho jedinců, ale předem si uvědomte, že i tyto maličkosti potřebují pravidelnou péči, přinejmenším oprašováním. Takže stovka kousků potřebuje stokrát takový čas. V mládí člověk oplývá elánem, ale budou vám stačit síly i v sedmdesáti letech? Stále ve vás setrvá ten pocit štěstí z váziček, popelníků, porcelánových talířků, keramických želv nebo kožených ornamentů?

Vkusně ozdobené stěny

Stěny nabízí mnoho prostoru k výzdobě. Někdo se spokojí s holými barevnými stěnami, jiný vyžaduje moderní designové tapety, jiný na zdi připevní desítky obrázků s různými motivy. Vkusně zařízený domov neznamená pouze opatření originálního obrazu od malíře, nejlépe světoznámého. I za málo peněz získáte hodně muziky. Zkuste samolepící obrazy na stěnu, které se zhotovují v modelech vhodných pro malé děti, teenagery i dospělé. Výborně vyniknou velkoformátové fotografie. Zde se zaměřte na vhodné motivy, protože do ložnice se určitě nehodí zátiší s hrnci, vařečkou a talířem s jídlem – to nechte do kuchyňského prostoru. Vždy je z čeho vybírat! Obrazy na stěnu z Möbelix.cz jsou nápadité a jistě objevíte nějaký hodně poutavý přímo pro vás.

Výběr typu obrazu

Do výběru obrazu se pusťte tak, aby se podkladová stěna a samotný motiv i rám netloukly a ladily k sobě. Do klasických místností se nejčastěji pořizují motivy se zvířaty, s květinami a abstrakce. Krajinky nikdy neomrzí, hlavně v podobě akvarelu nebo olejové malby. Pokojíčky vyžadují hodně pestré a veselé kousky. V moderních bytech převládají růžové, modré, černé, bílé a fialové barvy. Vybírejte správné velikosti obrazu, aby se vešly na stěnu. Obrazy s více díly nevěště do malých místností a ani do úzkých chodeb, protože zde určitě nevyniknou. Nad postel v ložnici se naopak velký obraz bude hodit, může být zhotoven i z více dílů. Zrovna tak dopadne dobře po umístění nad sedací soupravou, v kanceláři, v konferenční místnosti, ale také v čekárně nebo v hale. Jednodílné dekorační obrázky umožňují skvělou kombinaci podle vaší fantazie. Buď je nastavíte vedle sebe do řady, cik cak, ale i jinak podle potřeby.

Hodiny na stěnu v mnoha variantách

Co nikdy na zdi nezklame? Hodiny! Prostě stačí kouknout a hned v zápalu práce víte, kolik vám momentálně zbývá minut do odjezdu autobusu, do začátku pracovní doby apod. Nástěnné hodiny nezklamou svými designy. Kromě ručiček mají podklad udělaný jako obraz, takže si můžete doma vytvořit kousek francouzského venkova, rozkvetlé louky, kavárny i neodolatelné horské krajiny. Nechybí ani klasické typy v různých barevných kombinacích. Máte jistotu, že jako ozdoba nikdy nezklamou a navíc se bez nich neobejdete.