fontány

Pohodová atmosféra v blízkosti fontán, kašen a vodotrysků

fontány

tpsdave / Pixabay

Voda je zajímavým přírodním živlem, schopným neustále překvapovat, udivovat a přitahovat. Jistě si vzpomenete alespoň na jeden den, kdy jste se ocitli uprostřed náměstí nebo parku a bedlivě pozorovali vodu ve fontáně, dívali se do kamenné kašny nebo se nechali unést krásou vodotrysku. V současné době není problém si nechat zhotovit kašnu, vodotrysk nebo fontánu o různém tvaru a velikosti.

Fontány v zahradách i v domech

Fontány nejsou jen originální dekorací do zahrady nebo bytu, dovedou přinést harmonii do duše, protože zvuk vody uklidní. Navíc se díky různému bublání, zurčení, tryskání osvěží a vyčistí vzduch. Na veřejná prostranství, terasy a do zahrad se ideálně hodí statické fontány. Nabízí se v mnoha variantách – používají se různé druhy trysek, světelné efekty. Na vodní plochu se dají nainstalovat plovoucí fontány.

Zažeňte negativní energii

Fontány už mají za sebou dlouhou historii. Dříve se objevovaly pouze u bohaté šlechty a na královských rezidencích. Fontány jsou důležitým uměleckým symbolem, do jejich realizace se pouštěli významní sochaři a architekti. Jednoduše dovedou přitáhnout pozornost a působit hodně pozitivně. Dnes není problém si splnit sen a nechat si malou nebo větší fontánu umístit do interiéru nebo exteriéru. K dispozici máte mnoho variant: hudební a plovoucí fontány, vodní show, fontány z kamene nebo keramiky, statické či dynamické druhy.

Zajímavý článek:  Záleží vám na interiérovém designu? Zkuste se zaměřit i na bytový textil

Lákavé komerční prostory

Plánujete stavbu administrativního centra, obchodního domu, hotelu nebo jiné komerční budovy? Chcete ozvláštnit rozlehlý park nebo zahradu? Potom neváhejte potěšit své klienty, partnery, zaměstnance nebo návštěvníky něčím originálním! Myslete na realizaci místa, kde se mnozí dobijí správnou energií a kam se budou rádi vracet. Nechte postavit vodotrysky s rozmanitými druhy trysek se strhujícími efekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *