Prožít léto v přírodě a přitom na vlastní zahradě? Někdy stačí málo!

Žádné jen trochu větší zahradě by neměl chybět alespoň malý zahradní domek. A to hned z několika důvodů. Jak tedy vybrat ten správný a nezanedbat přitom estetickou stránku zahrady ani rodinný rozpočet?

Ty nejlevnější zahradní domky se hodí zejména k uložení nářadí. Nemají žádné nebo jen velmi malé okno a ani vnitřní prostor není právě velkorysý. Ovšem jak stoupají naše nároky, najdeme jich v zahradách čím dál tím méně. Nahrazují je totiž mnohem sofistikovanější kousky např. se svojí vlastní terasou, opatřenou vhodným stíněním apod. Uniknete tak z mnohdy dusivého zázemí rodinného domu, aniž byste se připravili o sebemenší komfort klidného a pohodlného posezení. Užívat si v takovém domku s kávou či oblíbenou knihou je skutečně jedinečný zážitek.

Reprezentativní odpočinková zóna? Zahradní altánek

Neméně jsou oblíbené jsou i zahradní altány a pergoly. Stačí málo – jedna či dvě ozdobně vyřezávané strany a vaše zahrada dostane zcela jiný rozměr. I když jde o poměrně velké stavby, poskytující ochranu před nežádoucími rozmary počasí, díky své konstrukci neubírají okolnímu prostoru vzdušnost a svěžest. Mohou se inspirovat lidovými stavbami našich podhůří ale i propracovanou orientální architekturou a samy o sobě tak dokáží dodat zeleni okolo sebe žádaný ráz. A pokud je navíc necháte porůst ozdobnými popínavkami nebo ze střechy zavěsíte několik květináčů z bylinkami, získáte perfektní srdce své zahrady téměř bez námahy.

To však neznamená, že bychom měli domky na nářadí zcela odsunout stranou. Místo pro uložení zahradní sekačky a křovinořezu se vždycky hodí. A kam s nimi? Hodit se bude odlehlejší kout zahrady, před nímž lze vybudovat záhonek s trvalkami nebo klidně vyššími dřevinami. Kouzlo zahrady tak nebude nijak narušeno.

A kde si vybrat ideální model? Pestrou paletu dřevěných i plechových domů a dalších venkovních staveb naleznete v e-shopu www.domky-herold.cz. A nechybí ani sauny, vířivky a další skvělé vybavení pro vaši pohodu a relaxaci, vyrobené z poctivých materiálů a za přívětivé ceny.

Staráme se o trávník během jara

O trávník bychom se měli starat celoročně. Během zimy máme sice s trávníkem méně starostí, ale rozhodně bychom ho neměli podceňovat. Obecně se ví, že nejvíce práce je s trávníkem během jara a také během podzimu, v létě se udržuje jen pravidelným kosením/sekáním. Zatímco během podzimu vytahujeme fukary, foukače listí Einhell nebo vysavače listí, které nám pomohou odstranit listí z trávníku dříve, než napadne první sněhová přikrývka, na jaře se chopíme trochu jiné zahradní techniky, která nám usnadní práci.

Pokud jste zatím na trávník neměli čas nebo jste ho zatím jen odbyli prvním jarním sekáním, dopřejte mu chvilku svého času. Každá zahrada si zaslouží mít krásný trávník, který by byl její pýchou. A ostatně i vy jistě prahnete po tom, aby letos byl váš trávník hezčí než sousedův. A s tím ostatně můžeme pomoct. Máme pro vás tipy, co nesmíte zapomenout udělat.

Už jste provedli vertikutaci?

Vertikutace je záležitost, kterou mnozí majitelé zahrad nechávají až na podzim, kdy trávník zazimovávají. Jenže pravdou je, že vertikutace by se měla provádět dvakrát ročně, a to během jara a na podzim. Během vertikutace se zbaví trávník plstí a mechů či jiných dalších nečistot, které zabraňují jeho bezproblémovému a zdravému růstu. Navíc se krásně provzdušní a bude vypadat opravdu skvěle.

Už jste trávník hnojili?

Hnojit trávník je další věc, na kterou se nesmí zapomínat. Podpořte trávník kvalitními hnojivy, uvidíte, jak krásně bude růst a jak zdravě bude vypadat.

Už jste trávník posekali?

A samozřejmě s jarem se opět dostáváme do sezony sekání trávy. Pro majitele větších zahrad je to časově náročná disciplína, na druhou stranu je to nezbytnost sama. Nechcete přece mít zahradu s trávníkem vysokým než vy sami.

Párty stany – univerzální doplněk nejen na zahradní večírky

Hledáte jednoduchý, opravdu funkční a lehce sestavitelný přístřešek pro své podnikání nebo venkovní aktivity? Pod pojmem párty stany se toho ukrývá mnohem víc, než byste čekali. Pro své akce tak můžete získat mnohem víc, než jen suché a závětrné zázemí.

Správně bychom zástupce tohoto širokého sortimentu měli nazývat plachtovými halami. To už zní lépe, že? Jejich nápadité a odolné konstrukce můžete spatřit snad na každé venkovní akci, na které se prodává zmrzlina, čepuje pivo nebo se pořádají zajímavé dílničky pro děti. Ochrání vás proti rozmarům počasí mnohem lépe než stolek se slunečníkem. Ale to není zdaleka vše.

Co všechno vám mohou nabídnout mobilní haly?

Pro začátek vybírejte mezi vhodnými typy konstrukce. Vaše nové mobilní zázemí může být polootevřené, stejně jako zcela uzavřené. A lze ho navíc dovybavit celou řadou jedinečných prvků a doplňků. Nemusíte je kupovat, dají se i pronajmout. A co máme na mysli?

  • stěnové systémy, rampy, pódia apod.
  • vytápění,
  • vybavení pro projekce (dataprojektor i velkoplošné obrazovky),
  • osvětlení,
  • PA systém a ozvučení,
  • stropní podhledy, podlahové krytiny,
  • vše pro pohodlí hostů – židle, stoly, věšáky apod.
  • nezbytné doplňky: mobilní WC, zahradní nábytek, dekorace apod.

Rozhodně si tedy nemusíte pořizovat jen obyčejné párty stany. Dvoukřídlé dveře, zatemňovaní střechy, dekorativní přepážky… to vše dokáže z původně obyčejné mobilní stavby udělat plnohodnotné a hlavně důstojné zázemí pro vaši soukromou i firemní akci.

Když párty stany, tak od profíků

A jak se rychle zorientovat na našem širokém trhu? Nenaleťte na tuzemsky se tváří produkci z Číny, ale hledejte místo toho kvalitní plachtové haly se všemi platnými certifikacemi, které na našem trhu úspěšně zakořenily už před mnoha lety. Právě takové, spolu s veškerým nezbytným vybavením, nabízí Argoservis s.r.o., a to pro prodej i pronájem. Vyberte si ty své!