Prožít léto v přírodě a přitom na vlastní zahradě? Někdy stačí málo!

Žádné jen trochu větší zahradě by neměl chybět alespoň malý zahradní domek. A to hned z několika důvodů. Jak tedy vybrat ten správný a nezanedbat přitom estetickou stránku zahrady ani rodinný rozpočet?

Ty nejlevnější zahradní domky se hodí zejména k uložení nářadí. Nemají žádné nebo jen velmi malé okno a ani vnitřní prostor není právě velkorysý. Ovšem jak stoupají naše nároky, najdeme jich v zahradách čím dál tím méně. Nahrazují je totiž mnohem sofistikovanější kousky např. se svojí vlastní terasou, opatřenou vhodným stíněním apod. Uniknete tak z mnohdy dusivého zázemí rodinného domu, aniž byste se připravili o sebemenší komfort klidného a pohodlného posezení. Užívat si v takovém domku s kávou či oblíbenou knihou je skutečně jedinečný zážitek.

Reprezentativní odpočinková zóna? Zahradní altánek

Neméně jsou oblíbené jsou i zahradní altány a pergoly. Stačí málo – jedna či dvě ozdobně vyřezávané strany a vaše zahrada dostane zcela jiný rozměr. I když jde o poměrně velké stavby, poskytující ochranu před nežádoucími rozmary počasí, díky své konstrukci neubírají okolnímu prostoru vzdušnost a svěžest. Mohou se inspirovat lidovými stavbami našich podhůří ale i propracovanou orientální architekturou a samy o sobě tak dokáží dodat zeleni okolo sebe žádaný ráz. A pokud je navíc necháte porůst ozdobnými popínavkami nebo ze střechy zavěsíte několik květináčů z bylinkami, získáte perfektní srdce své zahrady téměř bez námahy.

To však neznamená, že bychom měli domky na nářadí zcela odsunout stranou. Místo pro uložení zahradní sekačky a křovinořezu se vždycky hodí. A kam s nimi? Hodit se bude odlehlejší kout zahrady, před nímž lze vybudovat záhonek s trvalkami nebo klidně vyššími dřevinami. Kouzlo zahrady tak nebude nijak narušeno.

A kde si vybrat ideální model? Pestrou paletu dřevěných i plechových domů a dalších venkovních staveb naleznete v e-shopu www.domky-herold.cz. A nechybí ani sauny, vířivky a další skvělé vybavení pro vaši pohodu a relaxaci, vyrobené z poctivých materiálů a za přívětivé ceny.