Potřebujete si koupit či pronajmout náklaďák? Víme, na co si dát pozor

Ať už stojíte „jen“ před logistikou menší rodinné akce nebo se naopak coby šofér z povolání poohlížíte po svém prvním vlastním nákladním vozidle, existují pravidla, na která byste si měli dát při nákupu či pronájmu pozor. Právě podle nich poznáte solidního autoprodejce a nenaletíte podvodníkům.

Důležitá je rychlost poskytovaných služeb i kvalita nabízeného servisu. A jak se nenechat ukolébat planými sliby? Než se definitně rozhodnete, položte si následující otázky.

Nabízí zvolená firma i výkup nákladních vozidel?

Pokud ano, je to dobré znamení. Pracují u ní opravdoví specialisté v oboru, kteří vědí, kam se u používaného auta dívat a jaké nedostatky vyladit. Nejednáte tedy s překupníky, ale se skutečnými odborníky.

Jak dlouho trvá vyřízení pronájmu?

Další perfektní indikátor spolehlivosti. I když na pronájem nákladních vozů právě nespěcháte, vyplatí se vědět, jaké má vámi vybraná firma limity. Odjezd v pronajatém vozidle do půl hodiny by měl být standardem. Jedině tak získáte jistotu, že všechny procesy ve firmě jdou přesně tak, jak mají, a nic se nezadrhne na neočekávaných drobnostech.

Jsou vozy ihned připraveny k používání?

Pro prodej nákladních vozidel by měla platit stejná pravidla jako pro jejich pronájem. Automobil musí stát „na place“ v plné parádě. Drobné defekty, které „technik opraví do hodiny“ bývají nepoctivým pokusem prodejců o zmatení zákazníků. Ve smlouvě totiž uvedeny obvykle nejsou – a jakmile podepíšete, opravy se už často nedočkáte.

Jak dlouho působí firma na našem trhu?

I to je důležitá otázka – čím více zkušeností, tím více výhod pro zákazníka. Například společnost TruckCentre, která se na pronájem a prodej nákladních vozů specializuje, se může pochlubit už více než desetiletým know-how. Administrativní záležitosti vyřizují rychle a obávat se nemusíte ani dalších nákladů spojených se správou vozu – při pronájmu hradí vše oni. Zjistěte více na TruckCentre.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *