Příprava na finskou saunu

Hledáte příjemný způsob, jak se v zimních měsících prohřát a zachovat si obranyschopnost organismu? Finská sauna vám toto všechno nabízí. Chcete-li si finskou saunu pořídit, pak byste si měli přečíst následující řádky, ve kterých si upřesníme, co budete muset zařídit před koupí finské sauny.

Saunu si můžete pořídit v podobě integrované části vybraného prostoru nebo v podobě úložného boxu. Rozdíl mezi nimi je hlavně finanční, kde druhá varianta bývá zpravidla o 2/3 levnější.

Doporučujeme finskou saunu umístit blízko sprchového koutu a ideálně v blízkosti nějakého místa na ležení. Můžete zvolit volný prostor, kam dáte lehátko.

Počítejte s tím, že sauna má minimální půdorys 2x2m. Kvůli snadné průchodnosti prostoru byste měli mít v každém směru alespoň metr místa. Dobře si tedy rozmyslete, kam saunu umístíte.

Velmi důležitým krokem je dovedení třífázového kabelu k místu, kde bude sauna stát. Kabel musí mít vlastní jištění a proudový chránič.

Dále byste měli zajistit rovnou podlahu (ideálně keramickou). Doporučujeme pořízení mrazuvzdorné podlahy, neboť ta se bude lépe vyrovnávat s budoucími teplotními rozdíly. Rozhodnete-li se pro vestavěnou saunu, musíte počítat s připravenými otvory na přívod a odvod vzduchu.

Zajímavý článek:  Plánujete novou fasádu? Nejlepším přítelem se vám stane lešení

Určitě není na škodu z praktického hlediska umístit saunu do prostoru, ve kterém teplota nebude klesat pod 10°C. Je to z toho důvodu, že větší chlad v místnosti bude způsobovat delší proces vytápění celé sauny.

Pokud se rozhodnete umístit finskou saunu do sklepa, pak je potřeba, aby byla postavena na tepelně izolované podlaze, jinak se skrz ni bude zbytečně ztrácet teplo.

Co se týče realizace, tak společnost Saunaproject k vám pošle tým vyškolených profesionálů, kteří vám saunu vyrobí, dovezou, sestaví a následně dají do chodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *