Člověk se nemusí ze stěhování zbláznit

Člověk se nemusí ze stěhování zbláznit

Stěhování je jedna z nejproblematičtějších věcí, které v životě potkají téměř každého člověka minimálně jednou. Důležité je, všechno si promyslet v klidu a s chladnou hlavou, bez stresu a paniky, protože to by bylo ještě horší, takže v klidu by se měl stěhující posadit a připravit si svůj vlastní bojový plán, jak si asi představuje. Dopředu je dobré zajistit si ty věci, do kterých si to, co má člověk doma, může zabalit, čili základ je obalový materiál v podobě pokud možno krabic. Zajistit si krabice na stěhování by nemělo být tak těžké. Mnozí je mají doma, ale pokud ne, dá se to i jinak.

Kde sehnat obalový materiál

Tak tedy krabice. Ty se dají v pohodě sehnat v nějakém obchodě, nejlépe v zelenině, to se dělalo tímhle způsobem vždycky. Většinou to bývají bedny od banánů. Ve velkých obchodních střediscích nikomu krabice obvykle nedávají, takže je lepší jít do menších obchodů. Pokud nemá člověk štěstí, tak to může nechat na firmu. Ta má krabice a zapůjčí je, protože to koneckonců mívají v ceně. Mnozí možná nevědí, že se krabice na stěhování dají objednat po internetu. Vyrábějí se dokonce krabice, které mají uvnitř kovovou tyč. Na ni se dá zavěsit oblečení.

Balení je hrůza

I když to tak nevypadá, tak balení věcí je z celého stěhování to nejhorší, a to i když si člověk zajistí profesionální firmu na stěhování. Přece jenom vynosit to už není takový problém, minimálně pro stěhováky, protože oni jsou zvyklí. Jednou z nejhorších věcí u balení věcí je to, když člověk nachází různé věci z minulosti a pozastavuje se nad nimi a kochá se vzpomínkami. Potom se to časově prodlouží a člověk začne panikařit, protože je v časovém presu. Nejhorší je také to, když po celém dni balení člověk zjistí, že má jen jednu zabalenou a hotovou krabici.

Zajímavý článek:  Potřebujete vyklidit nemovitost? Na důvodu nezáleží, profesionálové si poradí se vším

Na co nezapomenout

Jestliže si tedy člověk zajistí stěhovací firmu, tak by si měl všechen majetek, který stěhuje vyfotit, aby měl jistotu, protože když by se nějak poškodil, tak bez důkazů by se to těžko posléze dokazovalo, že si to člověk neudělal sám svojí vlastní chybou. Někdy se stává, že firmy tzv. honí čas. To znamená, že úmyslně zdržují, aby se zvýšila cena. Pokud by zákazník měl tento pocit, může si stěžovat a požadovat část peněz zpět. I tady můžou pomoct fotografie, na kterých jsou zachyceny například časté pauzy za účelem cigaretových dostaveníček. Na stěhování je lépe si najít čas a pokud možno i celý den a často ne jeden.

Stěhování nábytku a dalšího

Platí pravidlo, že by se mělo odmontovat, co půjde. Veškeré šroubky a takové mini drobnůstky by se mělo dát do sáčku a pamatovat si, kam se ten sáček dává, do které krabice. Klidně se může takový sáček přilepit k nábytku, ale může se stát, že se během stěhování sáček odlepí a ztratí a to by teda bylo docela zlé. Nábytek se zabalí hodně pečlivě do fólií, pokud se využije služba na klíč, tak to udělají sami stěhováci úplně i bez přítomnosti majitele. U nádobí a křehkých věcí je to tak, že se každý kus balí samostatně do novin. Čím víc vrstev, tím lepší. Ještě pro jistotu by se mělo napsat na krabici křehké a vykřičníky k tomu. Co se týká domácích mazlíčků, tak je dobré je raději nechat hlídat třeba u rodiny a pak si přivézt už do nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *