Proč si pořídit protihlukové dveře do bytu? Známe jejich největší výhody

Od svého bydlení si slibujeme především klid a maximální soukromí. Ovšem sdílíme-li dům s mnoha dalšími vlastníky bytů, jsou leckdy tyto benefity téměř nedostupné. Stačí jedna hlučnější sousedská hádka na chodbě a hned máte postaráno o zkažené odpoledne.

Ale není třeba hned házet flintu do žita. Kvalitní protihlukové dveře vám s touto nepříjemností okamžitě pomohou. Jak vlastně vypadají a co od nich očekávat?

Protihlukové dveře do paneláku

Jestliže řešíme akustiku našeho bydlení, zabýváme se většinou materiálem, tloušťkou a odizolovaností obvodových stěn a příček. Málokdy nás však napadne, že největší množství hluku může do našeho domova pronikat z míst, která by nás ani nenapadly. Pokud se podíváme na standardní vchodové dveře s jedním křídlem, máme tu čest s nějakými dvěma metry čtverečními. A to už je dostatečně velká plocha, která dokáže akustiku ve svém okolí značně ovlivnit.

Protihlukové dveře se vyrábějí ze zvukově-izolačních desek navržených tak, aby zabezpečily požadovaný útlum. Značkové produkty musí splnit náročné testy kladené na průchod hluku a samozřejmě i bezpečnostní normy. Velmi často se také pojí s dalším typem zabezpečení – protipožárním.

Měli byste vědět: Ve hře ovšem není jen správná výplň, ale také těsnění, prahy nebo zárubně. Správný prodejce by tak měl věnovat pozornost i jim.

Zajímavý článek:  Dřevěná, plastová či hliníková okna?

Protipožární dveře zabezpečí váš domov

Proto se vždy při jejich výběru zajímejte nejenom o platnou certifikaci, ale také o bezpečnostní třídu. Napovíme, že třída 3 vás ochrání proti hluku i proti nezvaným návštěvníkům. Protipožární odolnost má pak své vlastní značení, které se řídí zákonem stanovenými normami. Nejde tedy jen o nějaké „obchodní“ názvy. To ani zdaleka.

Bezpečnostní třída se značí zkratkou RC. RC3 vás ochrání proti většině běžných hlučných činností za vašimi dveřmi, odolá i zlodějům používajícím hrubou sílu a zabezpečí váš byt i před vniknutím požáru po dlouhou dobu.

Jak vypadají protihlukové a protipožární dveře od spolehlivého poskytovatele

Na řádcích výše jsme zmínili, že jen o těch správných výplních to není. Je totiž docela možné, že i když si pořídíte protipožární dveře s tou správnou třídou bezpečnosti, jejich okolí jim odpovídat ani zdaleka nebude. Zloději nebo kouř z ohně si pak jednoduše najdou nějaké slabší místo, kudy by k vám mohli proniknout. Jde například o zárubně či prahy.

Prodejce, který to myslí s vaší bezpečností opravdu vážně, by vám proto měl nabídnout možnost doobjednání všech potřebných bezpečnostních prvků. A jaké to jsou?

· Kouřotěsnost,

· protipožární úprava ocelové zárubně

· a výběr vhodného prahu (například padací nebo o různé výšce).

Protipožární dveře vybavené protihlukovou vložkou s certifikátem 36 dB

Ruku v ruce s těmito vylepšeními by měl jít i výběr povrchové úpravy. Bezpečnostní dveře totiž mohou být stejně designově propracované jako jejich „obyčejní“ bratránci. Vyberte si ideální barvu i vzor z bohaté nabídky možností u specialistů na stránkách dvere-erkado.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *