První certifikovaný pasivní dům v ČR

Rok od roku se nároky na bydlení zvyšují. Z původních domácností s nízkými náklady nyní toužíme po domácnostech pasivních, díky kterým si budeme moci dopřát čerstvý a kvalitní vzduch každou hodinu po celý den a stabilní teploty každý den po celý rok. Pro všechny, kteří touží po domácnosti s nízkými provozními náklady, máme dobrou zprávu. V Praze, Modřanech vznikl unikátní energeticky pasivní bytový dům, Hyacint Modřany.

Novostavby v Modřanech nabízí mnoho zajímavého

Novostavby v Praze představují v současnosti to nejzajímavější, co může realitní trh nabídnout. Přesvědčit se o tom můžete sami na ziprealty.cz. Velmi lákavá je pak oblast Prahy 4, neboť ve zdejší městské části Modřany (novostavby Modřany) vznikl první pasivní dům Hyacint Modřany, který zájemcům o nízkonákladové a ekologické bydlení nabízí 27 nových bytů. Projekt tohoto významného bytového domu od původně finské společnosti YIT Stavo byl zpracován podle mezinárodně uznávaných kritérií stanovených pro pasivní bydlení. Zájemci o bydlení a budoucí majitelé bytů tak mohou očekávat mimořádně komfortní bydlení.

Zajímavý článek:  Plánujete dřevostavbu? Jakou technologii zvolíte?

Jaké výhody pasivní dům přináší?

V současnosti velice oblíbené pasivní domy přinášejí mnoho výhod a jinak tomu není ani u prvního pasivního domu v pražských Modřanech, který disponuje čtyřiadvacetihodinovým přívodem čistého vzduchu, stálými teplotami v každém ročním období a zvláště nízkými provozními náklady. Při projektování a realizaci byl kladen maximální důraz na kvalitu provedení. S ohledem na původ developerské společnosti se není čemu divit, že při projektování čerpala ze severských standardů, mezi které patří i nízká energetická náročnost. Více o přednostech prvního pražského pasivního domu Hyacint Modřany se dozvíte na ziprealty.cz.

Budova F

A právě pasivní budova F tohoto developerského projektu získala jako vůbec první budova v České republice osvědčení „Certifikovaný pasivní dům“. Tento status novostavby Praha znamená, že Hyacint Modřany je nejen budovou nízkoenergetickou, ale s ohledem na centrální systém řízeného větrání s rekuperační jednotkou také zdravou. Více na ziprealty.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *