Stavíme interiérový krb

Stavíme interiérový krb

Interiérové krby v sobě skrývají spoustu romantiky. Hořící oheň nejen slouží k velice efektivnímu a poměrně levnému vytápění, ale zároveň jde o estetický prvek domácnosti. Mít krb je v současné době také jakousi prestižní záležitostí, protože v místnosti vytváří velmi příjemnou atmosféru a navíc ji stylově doplňuje.

Proč preferovat krby s teplovzdušnou vložkou

Pokud vám jde především o praktickou stránku vytápění, rozhodněte se, zda je pro vás lepší mít krb s teplovzdušnou krbovou vložkou, která vytápí domácnost prostřednictvím horkého vzduchu, který je rozváděn teplovzdušnými rozvody zakončenými krbovými mřížkami, nebo zda je pro vás praktičtější zvolit teplovodní variantu, která disponuje vodním výměníkem. Ve výměníku se ohřívá voda, tato voda je potom napojena do radiátoru, odkud vytápí celou domácnost.

Stavba krbu může začít teprve poté, co máte vybrán konkrétní typ krbu, je tedy třeba zvolit krbovou vložku nejen podle typu spalování, ale také podle výkonu. Pro jeho určení jsou nejpodstatnější tepelné ztráty vašeho domu, které je třeba pokrýt. Dalším rozhodujícím faktorem může být ještě rozměr či cena, to už záleží pouze na vás.

Zajímavý článek:  Krby – moderní doplňky interiéru

Krbová obestavba

Jakmile máte jasno, jakou krbovou vložku zvolit, můžete přejít k výběru krbové obestavby. Ta slouží z praktického hlediska jako akumulační prvek, její význam je však především estetický, přičemž slouží také jako požární ochrana. Dnes se vyrábí v nepřeberném množství tvarů, velikostí, materiálů a barev. Záleží pouze na vás, jakou variantu si vyberete právě vy.

Velmi moderní jsou krby zasazené do zdi, kde je kolem krbových dvířek pouze jednoduchý rámeček. Do větších interiérů se často dávají 3D krby, které zabírají hodně prostoru, jsou okázalejší a esteticky působí v interiéru velmi dominantně. Chystáte-li se stavět krb, určitě se porozhlédněte na Krby-stavba.cz, kde naleznete vše potřebné k vybudování funkčního a zároveň estetického krbu.

  1 Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *