Cost Calculator Euro Dollar Money  - geralt / Pixabay

Tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz za energie

Co se stane, když připojíte dům na moderní systémy? Získáte množství komfortu za cenu jen minimálních nákladů na provoz. Tepelná čerpadla vám poslouží v případě, že je vaším cílem vytápění, snížení okolní vlhkosti a samozřejmě i přísun čerstvého vzduchu.

Ohřejí vodu do bojleru i tu do bazénu, mohou zajistit vytápění nebo třeba chlazení – a to maximálně úsporným způsobem. Tepelná čerpadla jsou zkrátka značně univerzální a variabilní. Stačí si jen vybrat taková, která budou vyhovovat vašim přáním a potřebám.

Jaké čerpadlo si zvolit

Nabídka na našem trhu je velmi široká a nebývá právě jednoduché se v ní orientovat. Podívejte se proto, co je aktuálně k mání.

  • Systémy země-voda jsou nejúspornější.
  • Provedení vzduch voda funguje efektivně i tam, kde se během zimy musíte potýkat s teplotami okolo -25 °C.
  • Ventilační tepelná čerpadla vzduch-voda se pak hodí zejména pro nízkoenergetické domy.

Jak můžete ušetřit s tepelným čerpadlem

Jde o investici, která se vám velmi rychleji vrátí. Čerpadlo totiž „zkonfiskuje“ většinu tepla z vašeho okolí a poskytne vám ho volně k využití. Pomáhá mu slunce, takže není nijak závislé na stále se zvyšujících cenách energií. Konečná úspora pak může činit až 75 % – napříč všemi účty. A to rozhodně není málo. Naopak. A jak ušetřit ještě víc?

Zajímavý článek:  Rodinný dům můžete vytápět LPG plynem. Jak na to?

Stále ještě můžete získat státní podporu

Dost možná jste zaregistrovali, že již nějakou dobu běží dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ). Ale nejspíš nevíte, že v něm stále ještě zbývá dost prostředků pro příjem nových žádostí. Pokud tedy o pořízení tepelného čerpadla uvažujete, určitě si tuto příležitost nenechte ujít.

Vždyť dotace na tepelná čerpadla mohou pokrýt značnou část pořizovacích nákladů. A pokud si se vší tou byrokracií nevíte rady, zamiřte na stránky odborníků, kteří vám se vším poradí  a pomohou – od nového čerpadla až po žádost o dotaci. Zjistěte více na Mastertherm.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *