Toužíte po rodinném domu na klíč? Víme, jak se nenapálit

Stavba nového bydlení se ještě před několika lety nesla nejčastěji ve formě tvrdé práce všech rodinných příslušníků, absence jakéhokoliv volna po několik let (veškerý čas padl na stavbu domu) a dlouhého čekání.

Moderní dům na klíč podobnými nešvary netrpí, ovšem ne vždy dostanete za své peníze rovnocenné služby. Mimochodem právě podle rozsahu nabízených služeb se pozná opravdu dobrá firma na výstavbu rodinných domů.

Víc, než jen jedna možná varianta domu

Každý z nás má nějaké vysněné bydlení. Ale pokud vaše zvolená stavba domu na klíč nabízí jen jeden jediný „mustr“ bez možnosti individuálních změn, pak s největší pravděpodobností budete muset u svého bydlení přistoupit k nějakému kompromisu. A to by bylo rozhodně nepříjemné. Hledejte proto společnosti, u nichž si můžete vybrat např. z více druhů střech, upravit si vnitřní rozložení místností podle sebe atd.

Zajímavý článek:  Jakou má životnost rodinný dům z cihel?

Pokud nejsou reference, jděte od toho

Každá solidní firma musí mít dnes alespoň průměrné internetové stránky. Na nich by kromě použitých postupů a technologií neměl chybět také přehled již hotových realizací a referencí od zákazníků. A pokud jsou k dispozici i vzorové domy, v nichž si můžete sjednat návštěvu, pak máte doopravdy vyhráno.

O dotace se starat nemusíte, firma vše zařídí

Moderní nízkoenergetické domy mohou využívat celou řadu nejrůznějších dotací. Nejznámější je určitě Nová Zelená úsporám, která vám může při stavbě rodinného domu ušetřit téměř půl milionu! Není ovšem na vás, abyste si zjišťovali potřebné parametry a starali se o správné zpracování potřebné dokumentace. S tím vším by si měli odborníci poradit místo vás.

Nejdříve poptávka, poté osobní schůzka

Nové bydlení stavíte obvykle jen jedenkrát za život a určitě chcete, aby bylo všechno, jak se patří. Zástupce solidní firmy se proto s vámi sejde více než jednou, aby probral všechny potřebné detaily, ujistil se o vašich plánech a snech a na konci vám předal hotové bydlení – takové, jaké jste si vždycky představovali. Rozhodně by nemělo jít jen o pouhý podpis smlouvy a vyřízení dokumentace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *