Bed Sleep Pillow Sheets Quilt

Velikost matrace je základ, kvalitní odpočinek se bez dostatku prostoru neobejde

Během noci regenerujeme, třídíme si myšlenky a sbíráme síly na další den. A aby byl tento proces opravdu rychlý a efektivní, měli bychom ho podpořit vhodným výběrem svého zázemí.

Sázet jen na nabídky běžných obchodů s vybavením do ložnice by bylo krátkozraké. Zvláště, jste-li o něco vyšší postavy. A podle jakého pravidla se tedy řídit? Vezměte si k ruce metr a počítejte.

Poučka o dvaceti centimetrech

Nezáleží na tom, kolik osob bude novou postel užívat. Vy se vždy musíte „odpíchnout“ od výšky té největší z nich. K této výšce připočtěte 20 centimetrů (nejméně) a získáte optimální velikost. U výpočtu pro dvě osoby se tak obvykle dostanete ke standardním rozměrům matrace 160×200 cm.

Vyberte ji tak, aby svou tvrdostí vyhovovala oběma partnerům, kteří ji budou užívat. Oddělená matrace je vhodná pouze v případě, že se jejich nároky neshodnou, jde však vždy o méně komfortní možnost (dva kusy se rozestupují, přesouvají apod.). Lze je k sobě sice stáhnout např. gumou či provázkem, ovšem pak už bývá ohrožena prodyšnost. Něco podobného si tedy předem dobře rozmyslete.

A jak je to s šířkou?

U druhého rozměru matrace si můžete s potřebnou hodnotou tak trochu pohrát. I když platí, že pro jednu osobu jsou optimální rozměry matrace 120×200 cm, dvě se obvykle spokojí s výše zmíněnými 160 cm. Záleží ovšem na velikosti obou osob i na jejich spacích návycích. Pokud tedy vy nebo váš partner rádi spíte „doširoka”, vyplatí se investovat spíše do většího modelu.

A nezapomeňte ani na doporučenou výšku matrace, která se pohybuje okolo 15 cm. Pamatujte si, že čím vyšší si dopřejete, tím lépe se vám bude ráno vstávat. A kde si svůj perfektní rozměr vybrat? Nejlépe u specialistů v e-shopu Matrace-Matex.cz. Můžete se těšit na množství pravidelně se střídajících akcí, stejně jako na dopravu zdarma (nad 4 000 Kč) či na hodnotný dárek v podobě kvalitního ortopedického polštáře. A se samotným výběrem vám tu rovněž rádi pomohou, a to buď přes e-mail nebo telefon.

Pillow Bed Comfortable Sleep

Velikost matrace je základ, kvalitní odpočinek se bez dostatku prostoru neobejde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *