Víte, jak a proč nechat ekologicky zlikvidovat azbest?

O azbestu se hojně mluví zejména v souvislosti se staršími budovami. Azbestová vlákna, byť téměř mikroskopická, se totiž při neodborné manipulaci velmi rychle uvolňují do ovzduší. Pokud jsou následně vdechnuta, dokáží mechanicky poškodit plíce, pohrudnici či pobřišnici. A mohou vést i ke vzniku rakoviny.

Obsahují je i dříve tolik oblíbené boletické panely. Bývaly oceňovány zejména kvůli své dostupnosti a nízké ceně, dnes se v nich skrývá doslova časovaná bomba.

Boletické panely a azbest  – nevyhovují a mohou být i nebezpečné

Dnes víme, že jejich tepelně-izolační vlastnosti nejsou ani zdaleka tak dobré, jak se dříve tvrdilo. Navíc typický boletický panel bývá dnes už po mnoha letech používání v dezolátním stavu a už jen pouhá eroze začíná uvolňovat azbestová vlákna do ovzduší.

Pokud se tedy ptáme, jaké výhody mají boletické panely, pak zjistíme, že prakticky žádné. Hodit se může snad jen to, že díky jejich častému výskytu je bezpečná likvidace poměrně snadná – pokud tedy víte, komu ji svěřit.

Když chcete vsadit hlavně na kvalitu

A jak taková likvidace azbestu probíhá? Pokud ji vložíte do rukou specialistům z firmy EKOLSAN.CZ s.r.o., bude nejdříve neutralizován. Následně poputuje boletický panel (i další prvky s nebezpečným azbestem) do neprodyšných obalů, aby bylo nakonec vše zlikvidováno s maximálním ohledem na přírodu.

Zajímavý článek:  Odpařování vlhkosti pomocí sanačních omítek

Ale nenechte se mýlit. Není nutné ihned budovu postavenou za pomoci azbestových dílů bez náhrady zbourat. Možná je také sanace a následný pečlivý monitoring výskytu azbestu v ovzduší. A věděli jste, že před každou demolicí musíte nechat provést průzkum, zaměřený právě na výskyt této nebezpečné látky?

Se všemi těmito body vám pomůže právě EKOLSAN.CZ. Má všechny potřebné certifikáty i nezbytná osvědčení. Spolupracujete tedy se skutečnými odborníky. Více se dozvíte na stránkách www.ekolsan.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *