Výběr nové sedací soupravy? Chybujeme ve výběru tvrdosti i ladění s podlahou

Jde o nábytek, který kupujeme maximálně párkrát za život a jeho pořízení není právě nejlevnější. Měli bychom se tedy vyvarovat častých chyb. A jaké jsou podle odborníků ty nejrozšířenější? Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Nedáváme pozor na kvalitu materiálů

Sedačku se vyplatí vybírat nejenom podle vizuálního dojmu, ale také podle použitých materiálů. Máme na mysli zejména ty, použité na konstrukci a sedáky. Tvrdí-li prodejce, že jde o odolný masiv, měl by k tomu mít patřičný certifikát. A to samé platí i o kůži, jinak se snadno může stát, že místo ní koupíte mnohem levnější koženku nebo tzv. štěpku.

Pohodlí stavíme na piedestal

Je jistě pravda, že ta správná sedací souprava by měla být především komfortní – to však v žádném případě neznamená příliš měkká. Taková totiž neposkytne dostatečnou oporu našim svalům, a po delším sezení se nám odmění bolestmi zad a potížemi při vstávání. A takhle si zaručeně zasloužený odpočinek nikdo z nás nepředstavuje.

Zajímavý článek:  Nebojte se kuchyně v různých barvách

Zapomínáme, jakou máme podlahu

I ta nejvýraznější rohová sedačka se může v obývacím pokoji docela ztratit – stačí ji nešikovně zkombinovat s podlahou. Světlá sedačka se totiž na světlé podlaze ztratí a naopak. I ve chvíli, kdy se svůj byt snažíte vyladit do harmonických tónů, musíte u této dvojice sázet na kontrast, jinak se dočkáte pouze designérského zklamání.

Nebereme v potaz situování pokoje

Obývací pokoj otočený na západ, kde se po většinu dne slunce ani neukáže, jednoduše není tím správným místem pro umístění tmavé rohové sedací soupravy či křesla. Pokoj by díky nim působil ponuře, bez ohledu na to, jaká je jeho výmalba nebo ostatní zařízení.

Nábytek v sytých tónech si mohou dovolit pouze místnosti velké a dostatečně osvětlené. Sedací nábytek je rovněž třeba sladit s ostatním vybavením, a to buď opět v kontrastní vlně nebo naopak tón v tónu. Cokoliv jiného se nám odmění spíše nevzhledným chaosem.

Náš tip: Zapomeňte na omezení kamenných obchodů. V e-shopu Lumax-nábytek.cz si stačí vybrat sedačku v takovém tvaru a velikosti, jaký se vám líbí, a poté si ji nechat vyrobit v barevném odstínů, jaký vám učaruje nejvíce. Jednoduše a bez příplatku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *