Bez jakých vozíků se člověk ve skladu neobejde?

Práce ve skladu je poměrně náročná. Každý den se musí manipulovat s těžkými paletami, s krabicemi či balíky, v nichž je materiál nebo hotové zboží a výrobky. Ať si říká, kdo chce, co chce, skladníci nemají zrovna lehkou profesi. Naštěstí ž nemusí tahat balíky ani palety v rukou jako v minulosti, dnes mohou využít manipulační techniku, kterou by měla být vybavena každá firma, respektive každý sklad. Pod pojmem “manipulační technika” si však lze představit mnoho strojů a vynálezů, které usnadňují přemísťování palet a balíků. Mezi nejčastěji využívanou manipulační techniku se však řadí vozíky, které jsou nedílnou součástí každého velkého i malého skladu.

Dalo by se říct, že se bez vozíků ve skladech skladníci neobejdou. Přece jenom palety se už nedají nosit v rukách, zaměstnanci si tak mohou uhnat nepříjemnou a nebezpečnou kýlu. Díky paletovým vozíkům lze palety snadno přemístit z místa na místo.

Po jakých paletových vozících sáhnout?

Paletových vozíků se však na trhu nachází velké množství. Otázkou je, jaké vozíky se hodí právě do vašeho skladu.

Zajímavý článek:  Nábytek do dílny by měl být především kvalitní a bezpečný

Druhy paletových vozíků:

  • nůžkové paletové vozíky
  • nízkozdvižné paletové vozíky
  • vysokozdvižné paletové vozíky
  • nízkozdvižné vozíky s váhou

Paletových vozíků existují čtyři typy. Zatímco nůžkové paletové vozíky a nízkozdvižné vozíky s váhou se používají jenom zřídkakdy a jsou ve vlastnictví jen málokterých firem, nízkozdvižné paletové vozíky a vysokozdvižné paletové vozíky se používají daleko častěji a více.

Nízkozdvižné paletové vozíky jsou součástí každého skladu. Slouží zejména pro přemísťování palet do nižších výšek, skvěle se s nimi pracuje a manipuluje. Vysokozdvižné paletové vozíky pomohou palety dostat do velkých výšek, kam nedosáhne ani poměrně urostlý člověk. I s vysokozdvižnými vozíky je snadná manipulace.

Pokud ve firmě toužíte po moderních vynálezech, sáhněte po elektrických vysokozdvižných a nízkozdvižných vozících, které zastanou o krapet více práce než běžná manipulační paletová technika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *