pletiva

Na výběru pletiva závisí kvalita i životnost vašeho plotu

Ačkoli dnes na trhu s ploty naleznete širokou škálu plotů betonových, dřevěných, nebo celokovových, stále ještě nachází široké uplatnění klasické ploty u nich je výplní mezi plotovými sloupky pletivo. Výhodou těchto plotů je to, že je lze snadno a poměrně rychle vystavět a v neposlední řadě vychází ploty z pletiva mnohdy až několikanásobně levněji, nežli betonové nebo dřevěné ploty.

V nabídce pletiv nalezneme dnes mnoho druhů pletiv, nejčastěji se však setkáme s poplastovaným pletivem a s pletivem pozinkovaným. Většina prodejců oplocení prodává plotové pletivo v rolích,  kdy se nejčastěji nabízí role s dvaceti pěti běžnými metry pletiva. Na výběr jsou samozřejmě také různé výšky pletiva, podle požadované výšky plotu. Ke konstrukci takovéhoto plotu pak samozřejmě v prodejnách specializujících se na oplocení zakoupíte také plotové sloupky, vzpěry a všechno ostatní co budete ke stavbě plotu z pletiva potřebovat.

pletiva
shaunagm / Pixabay

Poplastovaná pletiva

Poplastované plotové pletivo se vyrábí nejčastěji o výšce 80 až 300 centimetrů a na výběr je také pletivo o různých průměrech drátu. Poplastované pletivo se rovněž dodává s různými velikostmi ok, nejčastěji o velikosto 40 na 40 milimetrů, ale také 50 na 50 nebo o velikosti ok 60 na 60 milimetrů.Výhodou pletiva s poplastovaným povrchem je to, že se vyrábí v mnoha barvách, nejčastěji jej však zákazníci požadují v klasické zelené barvě, která nenarušuje vzhled zeleně v okolí plotu. Při koupi role pletiva si můžete vybrat variantu bez napínacího drátu, nebo také pletivo kde je již napínací drát zapleten.

Zajímavý článek:  Renovátor? Multifunkční nářadí, které zkrátka musíte mít!

[quote]Výhodou poplastovaného pletiva je jeho vysoká odolnost proti korozi a atraktivní vzhled.[/quote]

Pozinkovaná pletiva

Dalším oblíbeným a velmi často využívaným druhem pletiva pro stavbu oplocení je pletivo pozinkované.  Stejně jako je tomu i u poplastovaného, je i tento druh nabízený o několika výškách a s různými velikostmi ok. Pletivo se prodává v rolích, nejčastěji po dvaceti pěti metrech, ale u většiny prodejců vám rádi prodají jakékoliv množství pletiva které potřebujete pro stavbu vašeho plotu. Pozinkované pletivo je díky povrchové úpravě dlouhodobě odolné proti povětrnostním vlivům a korozi.

Mimo tato dva druhy, vhodné především ke stavbě plotů u rodinných domů, zahrad ale i hospodářských staveb, je na trhu k sehnání také celé řada speciálních pletiv mezi které patří například lesnická pletiva, pletiva farmářská, nebo speciální pletiva okrasná. V nabídce prodejců plotů a pletiv naleznete také plotová pletiva napnutá v rámech, nebo speciální sítě ze svařenými oky. Výběr pletiva pro stavbu plotu je velmi důležitým krokem, který ovlivní kvalitu i životnost vašeho plotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *