Air Conditioning Air Conditioner  - Tumisu / Pixabay

Víte, které značky patří ve světě klimatizací mezi absolutní TOP?

S příchodem léta patří klimatizace všeho druhu mezi to nejžádanější zboží vůbec. Ale víte, jak vsadit na jistotu a neutratit své peníze za něco, co zcela nevyužijete nebo ihned po záruce odnesete jako rozbité do sběrného dvora?

Pomůžeme vám se ve světě klimatizací rychle a jednoduše zorientovat. A to od výběru druhu, přes jejich cenu až po osvědčené značky, které patří mezi lídry v tomto oboru.

Když chcete co největší výkon, vsaďte na splitové řešení

Na našem trhu v zásadě najdeme dva druhy klimatizací: splitové a kompaktní. Druhé skupině se říká rovněž přenosné, a jak už název napovídá, půjde spíše o malé přístroje, vhodné pro přenášení různě po bytě. Nemohou se tedy pyšnit takovým výkonem jako jejich splitové protějšky.

Pokud potřebujete opravdu účinné klimatizace do bytu, pak vsaďte právě na dělené alias splitové. Mají vnější a vnitřní jednotku, takže vás kupříkladu nezatíží zbytkovým teplem (odvedou ho jednoduše pryč z místnosti).

Zajímavý článek:  Klimatizace vylepší pracovní i domácí prostředí

Kolik za klimatizaci zaplatíte

Na tento údaj má vliv celá řada faktorů. Odvíjí se od toho, kolik elektřiny klimatizace spotřebují (čím úspornější, tím dražší) či od typu klimatizace. A vliv mají samozřejmě i další funkce, jimiž může být klimatizace vybavena. Jde například o velmi oblíbenou integrovanou čističku vzduchu nebo o možnost vytápění. Ano, i to vám totiž některé pokročilé modely klimatizací mohou nabídnout (pokud tedy nebude vadit trochu vyšší hlučnost a neustálé proudění vzduchu). Za jednu klimatizaci tak můžete zaplatit 13 ale i 100 tisíc korun.

Na jaké značky vsadit, když chcete hrát na jistotu

Není vždy snadné se v tomto specializovaném segmentu zorientovat. Může vám tedy pomoci, pokud se budete řídit osvědčenými značkami, které výrobě klimatizací opravdu rozumí. Na našem trhu je to třeba Panasonic, LG nebo Airwell. Nabídnou pomoc při výběru a leckdy i prodlouženou záruku, což je opravdu velké plus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *