3 druhy techniky, bez které se na stavbě neobejdete

Stavba nového domu je poměrně náročnou záležitostí, a to jak časově, tak samozřejmě i finančně. Pokud se minimálně do prvních fází chystáte sami, určitě je zapotřebí popřemýšlet nad pořízením některé základní techniky. Že netušíte, co všechno budete potřebovat? Pak jste na správné adrese. My se konkrétně zaměříme na 3 němé pomocníky, kteří toho zvládnou spousty a pomohou při některých specifických činnostech, jež byste sami nejspíše nezvládli.

Bagr pro zemní práce

Doby, kdy se zemní práce řešily pouze ručním způsobem, jsou už naštěstí dávno pryč. Všechno trvalo neskutečně dlouho a lidé se při nich hodně nadřeli. Vybírat je možné hned z několika modelů bagrů. Velmi oblíbená jsou především minirypadla, s nimiž bez větších problémů lze vykopat i základy domu. Ideální jsou tyto modely hlavně na srovnávání pozemků. Pokud potřebujete hluboké základy nebo větší jámu pro cokoli, pak vsaďte na klasické bagry s velkými koly a větší radlicí.

Zajímavý článek:  Hliníková střecha - ideální volba nejen pro rekonstrukce?

Vysokozdvižný vozík

Možná se vám to zdá jako nesmysl. Vždyť na stavbě přece nepotřebujete převážet cihly nebo cokoli jiného z místa na místo. Opak je ale pravdou. Když přijede kamion s cihelnými či porfixovými bloky a není vybaven zdvíhacím mechanismem, máte smůlu. Vysokozdvižný vozík se stane nezbytností. Bez problémů s jeho pomocí rozmístíte jednotlivé palety na základovou desku dle potřeby. Ne, kupovat VZV nemusíte, stačí pronájem vysokozdvižných vozíků u společnosti Semat HB z Havlíčkova Brodu.

Paletový vozík pro elegantní manipulaci se stavivem

Pro urychlení práce na hrubé stavbě se vyplatí také zapůjčit paleťák. Bohatě postačí klasický ruční. Elektrické jsou na stavbě vcelku zbytečné. Převoz palet vám ušetří spousty fyzických sil. Bloky si budete jednoduše brát z palety, kterou si přivezete přímo do sousedství zdi, jež se aktuálně staví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *