coffee beans, coffee, roasted

Kvalitní kávu ocení nejen její milovníci: 5 rad, jak na její správný výběr

VKáva je pro mnoho lidí nedílnou součástí jejich každodenního ranního rituálu. Její aroma a chuť totiž dokážou povzbudit a přinést potěšení do každého dne. Pokud jste milovníkem kávy a rádi byste si dopřáli opravdovou kvalitu, budete se muset zaměřit na její správný výběr. Proto jsme pro vás sepsali hned 6 rad, s nimiž pro vás bude výběr kávy doslova hračka.

Myslete na čerstvost

Během výběru kávy je důležitá především čerstvost. Proto se doporučuje kupovat kávu ve formě zrn a mlet ji až před přípravou. Káva Monro nabízí široký výběr čerstvých kávových zrn, které si můžete doma namlet podle svých preferencí – koupit zde však můžete i čerstvě namletou kávu, u níž se nemusíte obávat, že by nebyla dostatečně kvalitní.

Zaměřte se na původ kávy

Původ kávy má vliv především na její chuť. Různé regiony světa produkují odlišné druhy kávy s unikátními vlastnostmi. Již zmíněná Káva Monro se zaměřuje na výběr kvalitních káv z různých částí světa, jako je Kolumbie, Brazílie nebo Etiopie – jednotlivé odrůdy si můžete prohlédnout zde https://www.kavamonro.cz/BRAZILSKA-KAVA-c31_94_2.htm.

Zajímavý článek:  Silniční váhy pro vás komfort i bezpečí

Pozor na pražení

Pražení kávy ovlivňuje její chuťové vlastnosti. Světlejší pražená káva má jemnější a kyselou chuť, zatímco tmavě pražená káva je intenzivnější a hořčejší. Před samotným výběrem ochutnejte kávu s různým stupněm pražení a až potom se rozhodněte, jaká chuť vám vyhovuje.

Dbejte na správnou mělkost mletí

Mletí kávy ovlivňuje způsob, jakým se aroma a chutě uvolňují během přípravy. Jemněji namletá káva je vhodná pro přípravu espresa, zatímco hrubší mletí je ideální pro french press. Při výběru mletí si uvědomte, jakou metodu přípravy preferujete.

Vybírejte kávu podle metody přípravy

Existuje mnoho různých metod přípravy kávy, jako je překapávaná káva, french press nebo espresso. Každá z těchto metod přináší jiný zážitek a výsledek. Nebojte se vyzkoušet různé metody a objevovat nové chutě kávy. Dopředu se však informujte, jaký druh kávy je pro danou metodu vhodný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *