Furniture Couch Blinds Curtains  - Femke_Pax / Pixabay

Bambus jako oblíbený přírodní materiál – a to dokonce i v oknech

Přemýšlíte nad tím, jak ochránit interiér svého domu před neodbytnými slunečními paprsky? Dnes vám ukážeme, jakou výhodu má sázka na přírodní materiály – kupříkladu na bambusové rolety.

Bambus je pro své výhody používán už odpradávna. Je lehký, rychle roste a v interiérech ani exteriérech nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Navíc vás potěší i svým unikátním vzhledem a rozličnými barevnými variacemi.

Uplatníte ho opravdu v celém bytě

A co vám nabídnou rolety a žaluzie z tohoto materiálu? Na prvním místě musíme jmenovat právě jejich lehkost – jsou perfektní pro použití opravdu kdekoliv a manipulace s nimi rozhodně není nijak obtížná. A jako bonus do sebe za žádných okolností nenatahují vodu, takže se uplatní i tam, kde bývá vzduch po většinu dne prosycen vodními parami. Klidně si je tedy můžete pořídit i do kuchyně nebo do koupelny a sladit tak vzhled svého interiéru opravdu dokonale.

Možná to nevíte, ale ve stvolech bambusu najdete také křemík – jde dokonce o jeden z jejich hlavních nosných prvků. A právě křemík dává bambusu jeho pověstnou odolnost a trvanlivost. Zároveň však kmínkům nijak neubírá na pružnosti. Celkově vzato, jde o perfektní spojení, které dovolí výrobkům z bambusu uchovat si perfektní vzhled po dlouhá léta.

Dřevo vs. bambus? Vítěz je jasný

Sázka na přírodní materiály není v našich interiérech nijak nová. A do hry se dokonce vrací i dřevěné rolety nebo žaluzie. Oproti nim je však bambus podstatně lehčí – a také levnější. A přitom si s nimi co do vzhledu vůbec nijak nezadá. Působí velmi teplým dojmem  a dokáže se perfektně sladit s jakýkoliv interiérem.

Intenzitu stínění si zvolíte sami

Velmi oblíbené jsou také bambusové rolety. Oproti těm z jiných materiálů bývají užší a lépe se skladují ve vytažené poloze. Skvěle se tak hodí i do malých oken, aniž by vás jakkoliv omezovaly ve výhledu či pronikání světla. Zároveň jsou však, jak jsme již zmínili, perfektně odolné vůči vnějším vlivům, takže si je klidně můžete dopřát třeba do sauny nebo zimní zahrady.

Ochrana a údržba není těžká

Většinu špíny ze žaluzií odstraníte za pomoci obyčejného hadříku a vody. O nic dalšího se starat nemusíte, většina těchto výrobků je již z výroby opatřena ochranným lakem. Potlačujícím vliv UV záření. Bambusové rolety a žaluzie vám tak nikdy nevyblednou.

Mnohdy stačí i obyčejné čištění na sucho, pokud se však budete „prát“ s nějakou úpornější špínou, dejte pozor, abyste na lamely nikdy příliš netlačili. Mohly by se totiž ohnout nebo dokonce naštípnout. A po namočení je vždy okamžitě utřete do sucha.

Perfektní kabátek pro každé okno

A jak zajistit, aby rolety z bambusu dokonale odpovídaly vašim požadavkům? Pořiďte si je na míru v mnoha variantách i provedeních. A to nejlépe u specialistů na stránkách vesardi.cz, kteří vám pomohou s výběrem a poradí i s nutnou údržbou a dalšími aspekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *