Látkové rolety umí mnohem víc

Proč jsou látkové rolety v českých interiérech stále oblíbenější?

Látkové rolety umí mnohem víc, než jen vytvořit v interiéru chladivý a rychle dostupný stín. Fungují jako termoizolace, 100% zatemnění i jako ochrana proti hluku. Navíc se ovládají snadněji než závěsy a jednodušeji se udržují. Podívejte se, co mohou nabídnout právě vaší domácnosti!

  • Zajistí plné zatemnění interiéru, takže je oceníte v ložnici při nerušeném spánku i v obývacím pokoji, kde vytvoří atmosféru jako při promítání v kině.
  • Brání úniku tepla z místnosti, takže fungují jako šikovná termoizolace. Potřebu vytápění sníží až 34 %.
  • Zadrží i nepříjemné zvuky zvenčí – pohltí až 30 % hluku z ulice
  • Dotvoří interiér svou dekorativností, jsou totiž dostupné v mnoha podobách.

Na jaké okno je možné rolety použít?

Odpověď vás možná překvapí, ale látkové rolety se hodí skutečně na jakékoliv okno, ať už je obdélníkové, čtvercové, střešní nebo třeba kruhové. Stačí si zvolit vhodný typ nebo vsadit na výrobu látkových rolet přímo na míru. Rolety je možné připevnit na strop do prostoru mezi okna případě přímo nad ně a navíjecí mechanismus ukrýt do garnýže nebo za ni.

Novinky ze světa okenních rolet

Pokud chcete skutečně originální doplněk do interiéru, vsaďte na rolety s potiskem. V e-shopu MK-rolety.cz můžete volit z široké nabídky připravených vzorů, použít k dekoraci své logo nebo přímo vlastní fotografii. Inspirujte se již hotovými projekty nebo popusťte uzdu své fantazii a výsledek maximálně přizpůsobte požadavkům svého interiéru. Je to snadné, stačí zadat nezávaznou poptávku.

Užitečný tip na závěr

Rolety z tohoto e-shopu pochází od české firmy Bematech (vysoká kvalita díky mnoha letům zkušeností), a to včetně kompletního servisu od zaměření až po montáž rolet v Plzeňském kraji a v Praze.

Oceníte zajímavé akce na rolety, díky nimž můžete každý měsíc čerpat báječné výhody, zajásáte nad největší nabídkou originálních látek na rolety v České republice, a chladnými vás jistě nenechá ani šikovná výroba rolet přímo na míru. Vyberte si svůj oblíbený ovládací mechanismu (pružinový, řetízkový i motorizovaný), podlehněte kouzlu moderních látek v kvalitním provedení a vyberte si barvu konzole, nekonečného řetízku a dalších detailů, bez nichž by rolety zkrátka nebyly dokonalé. Podlehněte svým přáním a zařiďte si interiér tak, jak jste vždycky chtěli!

Rolety pro pohodlné stínění a zdravý spánek

Většinu svého života lidé řeší otázku kvalitního osvětlení, málokoho však napadne řešit stejně důležitou otázku dostatečného zatemnění. Přitom tma je pro náš život stejně důležitá jako světlo, zvláště pak chystáme-li se uložit ke spánku. V takovém případě nám mohou pomoci závěsy, žaluzie nebo rolety do oken a právě o posledně jmenovaném se pobavíme v následujícím článku.

Venkovní rolety

Možností, jak vykouzlit příjemné zatemnění, v němž si můžeme dopřát pohodlný a ničím nerušený spánek v jakoukoliv roční dobu a denní dobu, existuje mnoho. Každá taková možnost s sebou přináší svoje výhody i nevýhody a má svoji vlastní historii. Pravděpodobně nejdelší historii z nich potom mají rolety skládající se z roletového pancíře, který je možné ovládat ručně i motoricky. Rolety obecně přinášejí mnoho nesporných výhod, kterých se nám u jiných typů či způsobů odstínění nedostává. Pojďme si proto na okraj zodpovědět otázku, proč volit právě rolety.

Proč volit rolety?

Venkovní rolety představují pro mnohé z nás nejlepší a nejefektivnější způsob stínění domů a bytů. Toto své místo si získaly hlavně svojí funkčností a možností dvojího využití. Nejenže pokoj odstíní od ostrého denního světla a zatemní jej, abychom si mohli dopřát kvalitní a zdravý spánek, ale dokážou pokoj i izolovat před vnější teplotou. Málokoho by to napadlo, ale rolety zvládnou interiér ochránit jak před únikem tepla v zimním období, tak před přehřátím vlivem vnějšího horka v letním období.

Další atraktivní výhoda rolet spočívá ve zvýšení bezpečnosti vašeho domova. Díky kombinování rolet, závěsů a motorického ovládání můžete totiž vytvořit těžkou překážku, která dá nevítaným návštěvníků z řad zlodějů skutečně zabrat. V neposlední řadě jsou rolety dobrým pomocníkem při ochraně oken. Dokážou totiž okna izolovat před nepřízní počasí (déšť, vítr, kroupy či UV záření), čímž prodlužují jejich životnost.

Pokračování článku

Jak vybírat venkovní rolety + výčet výhod a nedostatků

Jak vybírat venkovní rolety + výčet výhod a nedostatků

Ačkoli se nám počasí venku v posledních dnech maličko pokazilo, příslib budoucího léta se neodmyslitelně vznáší ve vzduchu. Sluneční paprsky, šimrající nás na tvářích, jsou sice nějakou chvíli fajn, v nadměrném množství a při práci nebo odpočinku nás ale mohou pořádně potrápit. Drtivá většina domácností má proto pro tyto případy okna vybavená nejrůznější stínící technikou. Klasické žaluzie pomalu, ale jistě vytlačují venkovní rolety (chcete-li rolety předokenní). Víte, jaké výhody s sebou nesou? Máme jich pro vás hned několik!

Předokenní rolety a jejich výhody

Venkovní rolety vynikají perfektními termo-izolačními vlastnostmi. Zároveň objekt chrání před případným vniknutím. Vyznačují se snadnou údržbou a izolují teplo v místnosti, čímž lze ušetřit zajímavé finanční prostředky na vytápění objektu. Vynikají vysokou rezistencí vůči povětrnostním podmínkám i nemilosrdnému zubu času, a pokud zvolíte ty s motorovým pohonem, můžete se těšit z velmi snadného a jednoduchého ovládání. Venkovní rolety lze navíc instalovat do kterékoli stavby. Nemusí jít nutně o novostavbu, dodatečná instalace rolet je samozřejmě také možná.

Jak si poradit s výběrem?

Pokud jste se pro koupi venkovních rolet rozhodli, pak vám poradíme, jak postupovat při výběru. Jako první se zaměřte na materiál předokenních rolet. Obvykle se dodávají rolety v hliníkovém provedení, které s sebou opět nese řadu zajímavých výhod. Při výběru nepodceňujte ani kvalitu výroby. Veškeré vizuální nedokonalosti by mohly mít v budoucnu vliv na funkčnost rolet. Pokud vám tedy připadá práce odbytá, raději se poohlédněte po jiném dodavateli. Zajímavým tipem je společnost 3MONT CONSTRUCTION s.r.o., jejíž stránky naleznete na www.3mont.cz. Bohatá nabídka kvalitních značkových produktů jde ruku v ruce s velmi zajímavou cenou. Pro více informací neváhejte kontaktovat zástupce společnosti.

Sluneční plachty

Vhodné exteriérové stínění – sluneční plachty

Léto je jedno z nejkrásnějších období v roce. Je to ideální doba pro trávení času mimo interiér. Nedílnou součástí letních měsíců je exteriérové stínění. Chrání nás před ostrými paprsky slunce stejně tak jako před přeháňkami deště a nevítaným větrem. Krom toho patří k hlavním dekorativním prvkům a dokážou vytvořit příjemný a útulný prostor k posezení s rodinou a přáteli.

Možnosti zastínění
Možností, jak zastínit terasu či vybrané místo na zahradě, je mnoho. Pokud vás nudí klasické dřevěné pergoly z dob dávno minulých a chcete svému domu terase či zahradě dopřát moderní formu zastínění, pak doporučujeme sluneční plachty, které představují jeden z nejmodernějších způsobů zastínění v exteriéru

Původ sluneční plachet
Původ slunečních plachet sahá do Itálie. Ne náhodou můžeme na první pohled sledovat jistou vizuální podobnost s plachetnicemi na moři. Čistota zpracovaní, kvalita materiálu a ladné linie byly při svém vzniku skutečně inspirované lodními plachtami.

Konkrétně látka na plachty Dacron se používá i na plachty lodí. Perfektně odolává ostrému slunci a zvládne i nepříznivé povětrnostní podmínky, díky čemuž je venkovní instalace možná celoročně. Na zimu plachtu pouze srolujete a opatříte ochranným potahem. Vzhledem k využití již zmiňovaných lodních materiálů a technologií jsou sluneční plachty velmi odolné i vůči opotřebení.

Vlastnosti slunečních plachet
Sluneční plachty jsou v současné době velmi oblíbeným stínícím prvkem nejen u běžných uživatelů, ale také u architektů a designérů. Jejich kouzlu propadne každý, kdo preferuje moderní a funkční ráz domu.

Sluneční plachty jako takové slouží jako stylová forma stínění. Díky jejich konstrukci i velikosti je lze umístit na různá místa a lze zastínit všechny možné prostory až do 65 m2 (např. zahrady, zahradní restaurace, dětská hřiště či firemní terasy).

Výhody slunečních plachet:

  • ochrana před sluncem i deštěm
  • zajištění příjemného stínu
  • moderní a stylový design
  • téměř bezúdržbové

Ovládání slunečních plachet
Co se týče ovládání, u menších slunečních plachet si může uživatel zvolit manuální ovládání pomocí lanka nebo s automatickým ovládáním pomocí dálkového ovladače. U větších plachet si však vybrat již nemůžete, neboť se všechny ovládají pouze dálkovým ovládáním, což celou manipulaci usnadní.

Kotvení slunečních plachet
Sluneční plachty mohou mít všechny cípy uchycené do zdí domu, nebo mohou být naopak celé samostatně stojící na hliníkových sloupech. Dle potřeby lze typy uchycení kombinovat tak, že některé cípy jsou uchycené ke zdi a některé ke sloupům kotveným v zemi.

Plachtové slunečníky
Plachtové slunečníky jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží po neobvyklém exteriérovém stínění, které poskytne nejen příjemný stín, ale zároveň se stane stylovým doplňkem exteriéru. Díky svému unikátnímu designu, který připomíná zámořská letoviska, vytváří ideální prostor pro relaxaci.