Češi jsou národ pejskařů

Říká se, že v zahraničí nedokážou na českém národu pochopit několik věcí. Jednou z nich je klasické zouvání, druhou pak například houbaření a tou další pejskaření. Češi se prostě rádi obklopují domácími mazlíčky a mezi jejich nejoblíbenější patří psi. Proč tomuto tak a co to obnáší?

Proč Češi milují psy?

Otázkou není, proč Češi psy milují, ale proč to ostatní národy nedokážou pochopit. Je přeci zřejmé, že důvodem je blízkost a oddanost bezbranného tvora, který se stane vaším nejlepším přítelem a ochranářem. Nezáleží na tom, jaká psí plemena máte rádi a jakého plemena je váš mazlíček. Hlavní je, že svého psího kamaráda máte, že je vždy poblíž vás a že se o něj dobře staráte. Pojďme si proto zopakovat, na co byste neměli zapomenout.

Čivava, nebo buldog? Každý potřebuje lásku

Pokud sami zvažujete, že byste si pejska pořídili, nebo jste tento velký krok ve svém životě nedávno udělali, pak vás více než důvod vašeho počínání zajímá, co všechno bude váš nový člen rodiny potřebovat a kde to seženete.

Zajímavý článek:  Nákup levné ojeté dodávky se nemusí vyplatit

Obecně řečeno, při výchově psa, ani tak nezáleží na skutečnosti, zdali je to čivava, buldog nebo leonberger. Každý pes totiž potřebuje milujícího páníčka, který se pro něj stane nejen nejlepším přítelem, ale také přirozenou autoritou, jež ho dokáže vést. Tím se dostáváme k hlavnímu bodu ve výchově psa, každý pes totiž potřebuje vést. Zkušení pejskaři vědí a jistě se rádi o své nabyté zkušenosti ve vedení pejsků podělí. Každý pejsek je jiné povahy a každá potřebuje trochu jiný přístup.

Co nesmí vašemu pejskovi chybět?

Kromě lásky a výchovy však bude váš pejsek potřebovat spoustu dalších věcí, například misku na vodu a misku na granule, vlastní pelíšek, protože ten je pro psy velmi důležitý, či obojek s vodítkem. A protože každé zvířátko si rádo hraje a rádo mlsá, tak jako jeho páníček, budou se vašemu pejskovi hodit nějaké ty hračky, co ho zabaví při dlouhé chvíli, a pamlsky, kterými si „osladí“ život. Pro zdraví vašeho zvířátka naopak poslouží repelenty či vitamíny a protože je toho skutečně hodně, můžete se při utváření zázemí pro vašeho pejska inspirovat na webu chovatelské potřeby Můj mazlík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *