Tipy pro výběr podlahy

Koupili jste si nový byt či dům a chystáte se zkrášlit ho do podoby, která by se vám líbila? Nebo jen po dlouhých letech ve stejném bytě toužíte po rekonstrukci podlahy a oživení svého domova? Pak jistě přemýšlíte nejen nad tím, jak dodat vašemu domovu šmrnc, ale také jak neprohloupit. Přinášíme vám proto článek s pár tipy, které se vám budou dozajista hodit.

Výběr podlahy, aneb co vzít v potaz

Před tím, než se rozhodnete, zdali jít do dřevěné podlahy či raději zvolit podlahu laminátovou, měli byste zvážit několik základních parametrů, které předurčí vaše kroky. Jedním z prvních a stěžejních parametrů je uvědomění, že podlaha je dlouhodobá investice. Taková podlaha musí snést každodenní zátěž procházejících lidí, stojícího nábytku, vylitých tekutin a padajícího prachu. Nehledě na to, že by taková podlaha měla vypadat stále dobře a mělo by se po ní dobře chodit. Je tedy potřeba při výběru podlahy zohlednit, že jde o dlouhodobou investici a že při jejím nákupu by se mělo postupovat obezřetně.

Zajímavý článek:  Jak by měla vypadat ta správná podlaha pro sport?

Dále pak by měl kupující přihlédnout ke stylu a ladění interiéru. Tyto aspekty pak ovlivní design a barevný odstín vybírané podlahy. V neposlední řadě je třeba zohlednit skutečnost, že každá místnost má jistá specifika, která ji předurčují k výběru daného typu podlahy. Nejenže je tedy jasné, že v obývacím pokoji nemůže být na podlahu použitý stejný materiál jako v ložnici, ale že i kuchyně má svoje vlastní specifika.

Plovoucí podlaha či masiv?

Plovoucí podlahy poslouží v nemovitostech či místnostech, kde uvažujete o podlahovém topení, či v prostředí, kde potřebujete zajistit ideální vlhkost prostředí. Jejich výhodou je krátká doba instalace, možnost designové obměny a lákavá pořizovací cena. Naopak masivní podlahy poslouží těm, kteří touží po podlaze, jež bude sloužit několika generacím, a kterou budou moci při poškození opravit v daném místě vady.

Dřevo, nebo laminát?

Laminátové podlahy od kvalitních výrobců vynikají odolností a všestranností, čímž dokáží konkurovati podlahám dřevěným. Obecně nelze říci, že laminát by byl lepší než dřevo a naopak, oboje typy podlah mají své výhody. Například máte-li doma zvířátka či děti, vyplatí se vým spíše laminát. Na druhou stranu výsledné řešení je na individuálním výběru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *