Svátek všech milovníků nákupů Black Friday se blíží. Kdy můžete nakoupit zboží za výhodné ceny?

Černý pátek neboli Black Friday se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších dní pro všechny milovníky slev. Během nákupního svátku tak můžete pořídit prakticky jakékoliv zboží za výrazně nižší cenu. Slevové akce navíc probíhají v listopadu, díky čemuž můžete nakoupit levně i vánoční dárky. Black Friday se přitom dodržuje opravdu široká škála obchodů, a to nejen kamenných prodejen, ale i e-shopů. Pokračování článku

Kvalitní fotopasti poslouží myslivcům i na ochranu majetku

Pro práci přírodovědců, ale i myslivců či třeba zemědělců je důmyslným pomocníkem fotopast, automatizovaný fotoaparát, který reaguje na pohyb a zachytí přítomnost divoce žijících zvířat. Stejný systém úspěšně využívá i policie, celní úřad či správa národních parků. Přítomnost zvířete automaticky indikuje pohybový či IČ senzor.
Fotopasti umožnili identifikovat přítomnost plachých zvířat, většinou s noční aktivitou. Historie použití fotoaparátů ovládaných na dálku a později s automatickým spouštěcím mechanizmem sahá až do začátku dvacátého století.

Mezi renomované výrobce fotografických pastí patří firmy AcornScoutGuard. Jejich fotopasti se zárukou vysoké kvality můžete koupit například u přímého dovozce, firmy Bunaty s.r.o. v internetovém obchodě e-fotopast.cz.

Odborníci vám ochotně poradí s výběrem i použitím fotopastí. Navíc se přímo podílí na vývoji nových modelů fotopastí a hlídají si kvalitu fotopastí, které jsou vyráběny a naprogramovány speciálně pro provoz u nás. Takové fotopasti pak mají výrobcem nainstalováno  přehledné české menu a český software.

Kvalitní dražší modely fotopastí umožňují díky tmavým LED diodám zcela neviditelné noční snímání. Dalším užitečným plusem sofistikovanějších modelů je GMS brána pro odesílání fotografií do mobilního telefonu nebo počítače.

S fotopastí můžete fotit i nahrávat video

Externí anténa ještě zlepšuje příjem GSM signálu. Některé modely, jako například umožňují souběžné pořizování fotografií i krátké video nahrávky. Video má dobrou kvalitu a může být ozvučené. Oceníte i laserový zaměřovač sledované oblasti nebo bezdrátový dálkový ovladač.

Jednotlivé modely se liší vzhledem, osazením pohybových čidel, rychlostí odezvy spouště,  objektivem, velikostí zorného pole, velikostí paměťové karty, rozlišením obrazu i dobou provozu. Je jen na vás zvolit, zda pro vaše účely bude postačovat základní jednodušší model fotografické pasti v ceně pohybující se kolem tří tisíc korun nebo zda se vám vyplatí dražší model s nadstandardními funkcemi.

Pokračování článku

Když se váš firemní provoz neobejde bez kvalitních plastových částí…

… nakupte je výhodně přímo od výrobce. Nezáleží na tom, v jakém průmyslovém odvětví podnikáte. Ať už pracujete téměř výhradně s plasty, nebo je používáte „jen“ jako prostředek k dosažení vašeho finálního produktu, musíte vždy hledět na kvalitu.

Ta jde ruku v ruce s rozměrovou přesností a vysokou trvanlivostí. Nejlepším způsobem pro dosažení všech těchto benefitů za rozumnou cenu je výroba plastů vstřikováním. A právě na to se specializuje společnost M. Ward Manufacturing, s.r.o.

Pro malé i velké od roku 2002

Ano, tak dlouho už na našem trhu tito odborníci působí. A rozhodně se nespecializují jen na dodávky velkým korporacím, objednat si jejich služby tak můžete klidně i vy. Získáte tak celou řadu výhod, které mnozí jiní poskytovatelé obdobných služeb jednoduše nenabízí:

  • výrobu plastových výrobků a jejich kompletaci i se součástkami od jiných dodavatelů,
  • možnost dočasného uskladnění,
  • široké rozpětí velikostí (vyrobit lze dílky od velikosti jednoho gramu až po několik kilogramů),
  • výrobu forem pro další použití (realizováno ve spolupráci s nástrojárnou ze skupiny Maurice Ward Group).

Spolehnout se můžete i na kvalitu použitých materiálů a vždy perfektně pasující výrobky. Technologie samotné výroby plastových dílů je totiž neustále vylepšována a zdokonalována.

Plasty a ještě mnohem víc

Vybrat si lze z široké škály používaných plastů, mezi nejoblíbenější patří například PA6, PA66, PC, PP, PPT, TPO, POM, ABS/PC nebo PMMA, ale nemusíte se omezovat jen na jejich použití. Možná je i kombinace s dalšími materiály, stejně jako šikovné doplňkové služby v oblasti značení. Ať už dáváte přednost modernímu QR kódu, či starému dobrému vyrytí přímo do lisovací formy, rádi vám vyjdou vstříc. Zjistěte více na www.mwardmfg.com! Jednoduše tu vytvoříte svou poptávku nebo můžete využít kontaktního formuláře pro nejrůznější dotazy.

Nákup levné ojeté dodávky se nemusí vyplatit

Pořízení dodávek z druhé ruky je pro mnoho podnikatelů takřka jediná možnost, jak si v začátcích pořídit flexibilní a levný vozový park. Ovšem některé nabízené kusy na našem trhu jsou co do předpokládané životnosti už spíše výsměchem.

Takže jak koupit kvalitní použitou dodávku za rozumný peníz? Smiřte se s tím, že ze své peněženky budete muset téměř jistě vytáhnout víc peněz, než jste původně počítali. Nezáleží na tom, zda hledáte ojetý sklápěč, pickup nebo třeba přívěs.