Cihlové obklady slaví návrat do českých interiérů

Cihlové obklady slaví návrat do českých interiérů

Cihlové obklady slaví návrat do českých interiérů

Unsplash / Pixabay

Narazit v obývacím pokoji, pokoji pro hosty nebo uvítací hale na klasické neomítnuté cihly – to je v dnešní době poměrně rarita. Kamenné obklady, které mají tyto cihly napodobovat, ovšem v našich interiérech zažívají doslova boom. Kus ryzí přírody by chtěl mít ve svém příbytku takřka každý. Kamenný obklad v kombinaci s moderním vybavením interiéru totiž působí velmi efektně a stylově. Jaké obklady hrají v současné době „prim“ a proč si je do svých interiérů stále častěji pořizujeme? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Kamenné obklady vhodné do interiéru i exteriéru

Jelikož jsou kamenné či cihlové obklady velmi efektivním dekoračním prvkem, řada majitelů je rádo vidí nejen v interiérech, ale i na venkovních plochách. Zde ovšem platí, že je potřeba konkrétní typ obkladu důkladně vybírat. Ne každý je totiž vhodný pro venkovní i vnitřní použití. Pro venkovní použití mají výrobci zpravidla vytvořeny speciální kategorie obkladů odolávající povětrnostním vlivům, vlhkosti i slunečnímu záření.

Zajímavý článek:  Dlaždičky do koupelny - Jak vybrat ty správné?

Neděste se složité aplikace

Mnoho těch, kteří se pustili do rekonstrukce interiéru, od pořízení kamenných obkladů odrazuje vidina složitého procesu obkládání. Nenechte se ovšem mýlit, umístění kamenných obkladů je velmi rychlé a jednoduché. Imitace kamene a cihlové obklady totiž můžete pořídit i v praktických pásech, jejichž aplikace není o mnoho složitější, než třeba aplikace oblíbených tapet. Jednotlivé pásy je možno vzájemně zkombinovat. K dostání jsou totiž v různorodých barvách, odstínech i imitacích. Ale ani aplikace klasických kamenných obkladů nepředstavuje nesplnitelný úkol. Stačí jen ruce šikovného kutila a špetka trpělivosti.

Kde kvalitní kamenné obklady vybírat?

Abyste měli jistotu, že vám bude kamenný obklad přinášet radost po mnoho dlouhých měsíců či let, vybírejte jej u známého a ověřeného výrobce. Příkladem může být třeba e-shop www.simplehome.cz, kde naleznete nespočet imitací kamene pro vnitřní i venkovní použití za bezkonkurenční ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *