Kdy a čím natřít zahradní nábytek?

Jaro už je za dveřmi a s ním přichází čas na to oprášit zahradní nábytek a začít trávit čas na čerstvém vzduchu se svou rodinou nebo se svými přáteli. Co když ale váš nábytek po celé zimě strávené na půdě strádá a již nevypadá tak jako dříve?

Jak obnovit život zašlého nábytku?

Snad každý má rád grilování, zahradní párty a posezení s rodinou či přáteli na čerstvém vzduchu, s dobrým pitím a chutným jídlem. A k takovému dokonalému zahradnímu posezení nám báječně poslouží stylový, pohodlný a praktický dřevěný nábytek. Pravdou však je, že v mnohých případech dřevěný zahradní nábytek brzy sejde a ztratí svůj stylový vzhled. Vy byste ale uvítali, kdyby vzhled vašeho zahradního posezení vydržel déle než několik sezón? V takovém případě vyzkoušejte nátěry a oleje na dřevo poskytující dokonalou ochranu dřeva.

Kdy věnovat čas ochraně dřeva?

Ochrana dřeva v podobě nátěrů a olejů na dřevo je důležitým aspektem pro udržení dokonalého vzhledu vašeho zahradního nábytku. Pravdou však je, že dlouhodobou ochranu vám poskytne pouze kvalitní a správně nanesený nátěr, přičemž nezáleží, zdali jde o nátěr ředitelný vodou nebo na bázi syntetických rozpouštědel. V obou případech totiž platí, že nátěry na dřevo je vhodné natírat při ideální venkovní teplotě 20 stupňů Celsia. Nechcete-li však čekat až do léta, pak úplně postačí, dosáhne-li teplota 10 stupňů Celsia. Hlavní podmínkou pro vhodný nátěr však je vyhnout se při natírání prudkému slunci, dešti, mlze nebo silnému větru. Všechny tyto aspekty by mohly účinky ochranného nátěru znehodnotit nebo minimalizovat, stejně jako nátěr při naprosto nevhodné teplotě (teplota nad 25 stupňů Celsia).

Zajímavý článek:  Malíři pokojů Praha

Olej jako první

Ochranu tvrdého exotického dřeva, které ještě nebylo ošetřeno, zahajte nátěrem oleje na dřevo, který chrání před mechanickým poškozením a před vodou, jež by mohla způsobit opotřebení a omšení dřeva. Oleje na dřevo navíc zvýrazní přirozenou strukturu dřeva a dodají mu přirozený a stylový vzhled.

Oleje na dřevo pak můžete sehnat buď bez barvy, nebo v několika odstínech podle typu dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *