Bojíte se stěhování? Pak jste ještě nejednali s profíky

Skutečně si myslíte, že je lepší jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat? Ten, kdo tohle přísloví vymyslel, patřil dozajista mezi stěhovácká nemehla. Když totiž všechno probíhá jako na drátkách, často skoro ani nepoznáte, že se stěhujete.

Skuteční specialisté totiž svým klientům dokáží nabídnout full servis, který se o všechny nepříjemné nuance tohoto procesu spolehlivě postará. Stačí se podívat na stěhovací služby od Pražské stěhovací služby (PSS).

Stěhování levněji, než vlastním silami

Jak výhodné je levné stěhování od PPS? To zjistíte snadno sami, pokud si spočítáte cenu svého volného času i ušetřené starosti, nervy a případně i záda. Skončit nadlouho v pracovní neschopnosti jen kvůli stěhování jedné těžké skříně totiž rozhodně není dobrý nápad.

Jak vypadá profesionální stěhování

Vy si jen určíte, co a kam potřebujete přestěhovat, a o zbytek se už postará někdo jiný. Standard pro stěhování bytů a domů? Souhlasíme, a právě proto má pro vás PPS i něco navíc.

  • Přestěhuje i rozměrné a těžké předměty či třeba umělecká díla.
  • Nabízí likvidaci starého nábytku.
  • Pomůže vám s vyklízením sklepů a dalších prostor.
  • Pomůže s montáží a demontáží nábytku.
  • Zapůjčí obalové materiály.

Toto stěhování levně si můžete objednat kdekoliv po Praze, Čechách i v rámci EU. K dispozici vám budou moderní stěhovací vozy, skladovací prostory, doprava po Praze zdarma, práce o svátcích bez příplatku a výnos až do 4. patra bez jakékoliv přirážky.

Vsaďte na tradici, jdoucí ruku v ruce s přívětivými cenami, spolehlivostí a zkušenostmi. Případná rizika kryje kvalitní pojištění (všechny služby jsou pojištěny až do výše 5 milionů korun s platností na celém území Evropy). Vybrat si můžete ze služeb pro jakoukoli velikost vašeho projektu – od obyčejné dodávky se dvěma stěhováky až po náklaďák se třemi pracovníky, třeba pro rychlé přestěhování celé firmy. Vyzkoušejte, jak vypadají prověřené non-stop stěhovací služby!

Pokračování článku

Člověk se nemusí ze stěhování zbláznit

Člověk se nemusí ze stěhování zbláznit

Stěhování je jedna z nejproblematičtějších věcí, které v životě potkají téměř každého člověka minimálně jednou. Důležité je, všechno si promyslet v klidu a s chladnou hlavou, bez stresu a paniky, protože to by bylo ještě horší, takže v klidu by se měl stěhující posadit a připravit si svůj vlastní bojový plán, jak si asi představuje. Dopředu je dobré zajistit si ty věci, do kterých si to, co má člověk doma, může zabalit, čili základ je obalový materiál v podobě pokud možno krabic. Zajistit si krabice na stěhování by nemělo být tak těžké. Mnozí je mají doma, ale pokud ne, dá se to i jinak.

Kde sehnat obalový materiál

Tak tedy krabice. Ty se dají v pohodě sehnat v nějakém obchodě, nejlépe v zelenině, to se dělalo tímhle způsobem vždycky. Většinou to bývají bedny od banánů. Ve velkých obchodních střediscích nikomu krabice obvykle nedávají, takže je lepší jít do menších obchodů. Pokud nemá člověk štěstí, tak to může nechat na firmu. Ta má krabice a zapůjčí je, protože to koneckonců mívají v ceně. Mnozí možná nevědí, že se krabice na stěhování dají objednat po internetu. Vyrábějí se dokonce krabice, které mají uvnitř kovovou tyč. Na ni se dá zavěsit oblečení.

Balení je hrůza

I když to tak nevypadá, tak balení věcí je z celého stěhování to nejhorší, a to i když si člověk zajistí profesionální firmu na stěhování. Přece jenom vynosit to už není takový problém, minimálně pro stěhováky, protože oni jsou zvyklí. Jednou z nejhorších věcí u balení věcí je to, když člověk nachází různé věci z minulosti a pozastavuje se nad nimi a kochá se vzpomínkami. Potom se to časově prodlouží a člověk začne panikařit, protože je v časovém presu. Nejhorší je také to, když po celém dni balení člověk zjistí, že má jen jednu zabalenou a hotovou krabici.

Na co nezapomenout

Jestliže si tedy člověk zajistí stěhovací firmu, tak by si měl všechen majetek, který stěhuje vyfotit, aby měl jistotu, protože když by se nějak poškodil, tak bez důkazů by se to těžko posléze dokazovalo, že si to člověk neudělal sám svojí vlastní chybou. Někdy se stává, že firmy tzv. honí čas. To znamená, že úmyslně zdržují, aby se zvýšila cena. Pokud by zákazník měl tento pocit, může si stěžovat a požadovat část peněz zpět. I tady můžou pomoct fotografie, na kterých jsou zachyceny například časté pauzy za účelem cigaretových dostaveníček. Na stěhování je lépe si najít čas a pokud možno i celý den a často ne jeden.

Stěhování nábytku a dalšího

Platí pravidlo, že by se mělo odmontovat, co půjde. Veškeré šroubky a takové mini drobnůstky by se mělo dát do sáčku a pamatovat si, kam se ten sáček dává, do které krabice. Klidně se může takový sáček přilepit k nábytku, ale může se stát, že se během stěhování sáček odlepí a ztratí a to by teda bylo docela zlé. Nábytek se zabalí hodně pečlivě do fólií, pokud se využije služba na klíč, tak to udělají sami stěhováci úplně i bez přítomnosti majitele. U nádobí a křehkých věcí je to tak, že se každý kus balí samostatně do novin. Čím víc vrstev, tím lepší. Ještě pro jistotu by se mělo napsat na krabici křehké a vykřičníky k tomu. Co se týká domácích mazlíčků, tak je dobré je raději nechat hlídat třeba u rodiny a pak si přivézt už do nového.

Stěhování nemusí být noční můra – stačí špetka plánování a naše dobré tipy!

Přemístit jednu domácnost do nových prostor není žádná legrace. Populární přísloví dokonce tvrdí, že je lepší třikrát vyhořet než se jednou stěhovat. Ale s našimi chytrými radami můžete bez obav hodit všechny hororové scénáře za hlavu, a začít se těšit na nové bydlení.

S plánováním začněte včas

Cesta za novým bydlením by měla začít na papíře. Vyhraďte si jedno odpoledne a sepište všechny údaje, které se týkají starého a nového bydlení. Postupujte systematicky:

  • Určete pořadí pokojů – pokud je ložnice nejvzdálenější místnosti nového bytu, zcela jistě by se postele a další nezbytné vybavení nemělo nacházet na stěhovacím autě až u kabiny.
  • Proveďte přibližný náčrt rozmístění nábytku v novém bytě.

Jestliže chcete využít služeb stěhovací firmy, ptejte se po volném termínu alespoň měsíc předem. Zvláště stěhování Praha bývá v tomto ohledu velmi vytížené. Nechávat vše na poslední chvíli tedy rozhodně nedoporučujeme.

Pytlů a krabic není nikdy dost

Přibližně týden až dva před samotným stěhováním se začněte shánět po velkých krabicích, pytlích či taškách. Hodit se bude i potravinová folie nebo balicí papír. Lepší stěhovací společnosti vám většinu těchto pomůcek zapůjčí a budou mít i něco do rezervy pro strýčka příhodu.

Křehké a těžké? Označte to!

Usnadněte situaci sobě i stěhovacímu týmu a při balení viditelně označte krabice s velmi těžkým případně křehkým obsahem. Přehledné značky usnadní logistiku a nestane se vám, že na sváteční porcelán po babičce uložíte krabici s obsahem knihovny.

Stěhování firmy aneb čas jsou peníze

Při stěhování firem platí přibližně stejná pravidla. Ale zatímco domácnosti by měly začít balit alespoň týden předem, v běžném provozu si takové zdržení obvykle nemůžete dovolit. Svět stěhování s.r.o. naplánuje vše tak, aby byl běžný chod firmy narušen co nejméně, a vše se poté rychle vrátí do starých kolejí. Budete překvapeni, v jak krátkém čase se vše může odehrát. A vaši zákazníci vůbec nemusí poznat, k jak radikálnímu kroku jste se odhodlali.