Dřevěná, plastová či hliníková okna?

Unsplash / Pixabay

Dřevěná okna se pyšní přirozeným designem, hliníková okna nachází uplatnění u nadčasových rodinných domů a plastová okna jsou jakýmsi standardem. Pakliže chcete svému domu nasadit nový kabát a plánujete jeho rekonstrukci, při té příležitosti vyměňte původní a již netěsnící okna za nová. V následujících řádcích vám prozradíme výhody a nevýhody jednotlivých druhů oken.

Plastová okna

Cenově přijatelnou alternativou jsou plastová okna, u nichž je jedním z nejdůležitějších parametrů počet komor. Systém komor ovlivňuje tepelněizolační vlastnosti, neboť jeho posláním je v interiéru udržovat teplo a zabránit pronikání zimy. Dalším kritériem je hloubka profilu. Výrobci plastových oken jsou při výrobě prakticky neomezení. Vyhoví vám rozměrovými požadavky, barevným odstínem, kováním, ba také nadstandardním vybavením jako systém protisluneční ochrany.

Dřevěná okna

Další možností jsou dřevěná okna, která se vyznačují mnoha přednostmi. Lidé sahají po této variantě kvůli přirozenému vzhledu a montáž oken je rychlá. Materiál je příjemně teplý na dotek a jedná se o obnovitelný přírodní zdroj, který nemá negativní vliv na životní prostředí. Nekvalitně vyrobená dřevěná okna se mohou začít kroutit vlivem působení nadměrného vlhka. V současné době výrobci používají moderní metody ošetření, které těmto nežádoucím změnám zabraňují. Životnost dřevěných a plastových oken je téměř totožná a pohybuje se kolem třiceti let.

Zajímavý článek:  Jak vybrat bezpečnostní dveře, aby vás skutečně ochránily?

Hliníková okna

A posledním materiálem, který se používá k výrobě oken, je hliník. Do popředí se dostává svým elegantním a luxusním vzhledem, nízkou hmotností a konstrukční přesností. Hliníková okna jsou tvarově stálá a naprosto odolná. V porovnání s předchozími materiály má hliník dvakrát delší životnost, tedy kolem šedesáti let.

Hledáte-li vhodného specialistu na montáž oken a montáž dveří, dovolujeme si vám představit společnost Okna Macek, která působí po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *