Electrician Job Maintenance  - mohamed_hassan / Pixabay

Elektrické rozvody v našem bytě nutně potřebovaly vyměnit – jak jsme uspěli s hledáním řemeslníků na Epoptavka.cz?

Nejspíš to také znáte (byť alespoň z doslechu) – pořídíte si starou nemovitost a problémy se začnou postupně objevovat jeden za druhým. Když vám však v každém pokoji jiskří zásuvky a vy se doslova začínáte bát o život své rodiny, pak je namístě nějaká akutní pomoc.

Spřízněného řemeslníka jsme neměli, takže nám nezbylo nic jiného, než zapátrat na internetu. Zaujal nás portál epoptavka.cz, a to především díky své jednoduchosti.

Základem je dobře sepsaná poptávka

S manželem jsme vytvořili potřebnou úvodní zprávu, abych tak řekla. Dali jsme si záležet – uvedli jsme velikost bytu, typ zástavby, požadované úpravy (kompletní výměna elektrických rozvodů, rozdělení bytu na několik okruhů, výměna světel, spínačů a některých konkrétních spotřebičů).

A začala mela. Ozvalo se nám několik desítek firem. Ne všechny odpovědi byly ale relevantní. Požadovali jsme totiž, aby si řemeslníci zajistili i malíře (odmítali jsme cokoli řešit vlastními silami) – a to byl kámen úrazu. Leckdy nám odpověděli, že by to sice šlo, ale malíře si máme najít vlastní.

Zajímavý článek:  Myslete na ochranu své nemovitosti už během samotné stavby

Další skupinu tvořily firmy požadující „upřesňující údaje“, byť jaksi zapomněly uvést, co by to mělo být. Třetí a největší kategorie firem pak rovnou poslala i předběžnou kalkulaci a další podrobnosti. Vybírat jsme tedy skutečně měli z čeho.

Během týdne jsme měli hotovo

Chvíli jsme čekali, než se nám sejde dostatečný počet nabídek, abychom si mohli zvolit tu nejlepší. Byl pro nás důležitý konkrétní termín realizace, ale i dojezdová vzdálenost do našeho města (nechtěli jsme zbytečně platit kilometry navíc). Nakonec nám z přísného síta „vypadlo“ asi 15 firem, z nichž jsme si jednu finálně vybrali. A všechno dopadlo na jedničku (několik malých zádrhelů nepočítáme, ty bývají v podobných situacích zcela běžné). Jsme tedy opravdu spokojeni.

Náš tip: tady si můžete přečíst i další zkušenosti s Epoptávka. Uděláte si tak lepší obrázek.

Electrician Electric Electricity  - jarmoluk / Pixabay
jarmoluk / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *