Kamerové systémy jako efektivní cesta k ochraně osob a majetku

Kamerové systémy jako efektivní cesta k ochraně osob a majetku

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách ale po lidech. Pokud jste se doposud ještě s vychytralými praktikami zlodějů nesetkali, máte velké štěstí. Ti méně šťastní byli možná konsternování technikami, ale i vychytávkami díky nimž se nenechavcům podařilo ukořistit jejich majetek. Pokračování článku

Electrician Job Maintenance  - mohamed_hassan / Pixabay

Elektrické rozvody v našem bytě nutně potřebovaly vyměnit – jak jsme uspěli s hledáním řemeslníků na Epoptavka.cz?

Nejspíš to také znáte (byť alespoň z doslechu) – pořídíte si starou nemovitost a problémy se začnou postupně objevovat jeden za druhým. Když vám však v každém pokoji jiskří zásuvky a vy se doslova začínáte bát o život své rodiny, pak je namístě nějaká akutní pomoc. Pokračování článku

Elektrikářská pohotovost? Existuje – víme, kde ji hledat!

O zámečnické či dokonce pivní pohotovosti jste už určitě slyšeli. Ale co taková elektřina? Vždyť na jejím přísunu jsme závislí doslova všichni! Lednička možná bez proudu pár hodin vydrží, ale co když máte na počítači právě rozdělaný důležitý projekt, nebo se obáváte o svou bezpečnost díky výpadku bezpečnostního okruhu v domě?

Pak se hodí mít v záloze kontakt na šikovnou elektro pohotovost nonstop. Pokud bydlíte na Praze 1 a Praze 2, je pro vás ta od Elektro-Elefant.cz jako dělaná. Sehnat spolehlivého elektrikáře je složité, ovšem u těchto profesionálů to rozhodně neplatí!

Elektro pohotovost – co všechno umí?

Zajímá vás, co všechno pro vás tenhle elektrikář Praha 1 nebo Praha 2 může udělat? Tak především vám garantuje rychlý dojezd, i když se nabízený čas může mírně lišit v závislosti na tom, kdy k události dojde. Posuďte sami:

  • dojezd k vám domů v době 8:00 – 18:00 do 60 minut,
  • dojezd k vám domů v době 18:00 – 8:00 do 90 minut.

Nemusíte se bát. Jakékoliv elektro poruchy a potíže vás nikdy nezaskočí. Tuto službu pro havárie a opravy elektro máte dostupnou každý všední i víkendový den a to včetně svátků. Vaše požadavky nepočkají, to víte určitě nejlíp, takž se vždycky vyplatí zamířit tam, kde se s nimi umí popasovat v opravdu rekordním čase. 24 hodin denně, 365 dní v roce – to je Elektro-Elefant.

Podívejte se, do které kolonky se vejdete

Ať už je vaším poptávaným cílem elektrikář Praha 2 nebo jiný, pohlídejte si, aby si uměl poradit s jakoukoliv eventualitou. Do standardního rozsahu prací by tak měly patřit:

  • elektro pohotovost a opravy nonstop,
  • poruchy elektroinstalací,
  • opravy elektro,
  • havárie elektro,
  • revize elektro a hromosvodů,
  • výměna jističů, vypínačů, zásuvek, svítidel, atd.,
  • instalace a zapojení elektrických spotřebičů (potvrzení záručního listu by mělo být samozřejmostí).

A co víc? V Elektro-Elefant vám nabídnou třeba i vyjádření o vzniku škody k pojistné události zdarma a další benefity. Uložte si jejich číslo do mobilu, mohlo by se vám brzy opravdu hodit!

Vyzkoušejte kouzlo zvané inteligentní osvětlení

Slovním spojením “inteligentní dům” se nejčastěji označuje stavba s centrálně řízenou regulací toku energií a řízenou elektrosoustavy. Posláním inteligentních staveb je optimalizace energetické náročnosti stavby a zvýšení komfortu a bezpečnosti jejích obyvatel.

I když jsme při stavbě domu nepočítali s umístěním zařízení pro centrální správu, můžeme si zpříjemnit bydlení instalací zařízení pro inteligentní osvětlení a přispět tak k světelné pohodě našeho domova.

Přístupová cesta a vchod do domu jsou místem, které si přímo žádá použití exteriérových svítidel s pohybovým senzorem. Můžeme si vybrat ze široké nabídky, v různých provedeních a cenových hladinách.

Použití světel vybavených senzorem však nekončí u vchodu do domu. Každý už asi zažil jaké nepříjemně je pohybovat se v domě po tmě, či zažehnout světlo po návratu z nákupů když ruce zaměstnávají nákupní tašky. Pro tyto situace je více než vhodné instalovat na chodbách a v předsíni interiérová světla se snímačem pohybu. Tato světla fungují nejčastěji na principu infračerveného senzoru a mohou být použity jako doplňkové tlumené osvětlení ale i jako plnohodnotné osvětlení.

Pro prostory kde trávíme volný čas nebo pracujeme se hodí stmívače s regulací intenzity osvětlení. Například v pracovně dokážeme pomocí stmívače udržet stejnou intenzitu osvětlení a šetřit tak zrak. Regulací intenzity osvětlení v obývacím pokoji můžeme dotvářet náladu v místnosti. Různé vypínače s dálkovým ovládáním nám zajistí komfort přímo ze sedačky.

Pokud s instalací inteligentního osvětlení počítáme již při stavbě domu, možností je mnohem více. Sice se nevyhneme několikanásobnému prodloužení kabeláže, ale výsledek určitě bude stát za to. Kromě zmíněného rozsvícení světel při zaregistrování pohybu, je tu možnost vypnutí osvětlení při odchodu z domu, naprogramování jednotlivých světelných režimů, po propojení s bezpečnostním systémem během delší nepřítomnosti v domě můžeme nechat simulovat přítomnost v domě spínáním vybraných světel a podobně.