Fotopast do auta – ano nebo ne?

Fotopast do auta – ano nebo ne?

Téma fotopastí je v posledních letech velmi populární. Už dávno je nemají v rukou pouze zoufalí majitelé chat či milovníci nočních výprav za zvěří. V některých oblastech však máme od těchto šikovných pomocníků přehnaná očekávání. A ochrana vozů před vykradením sem rozhodně patří.

Mýtus: Fotopast mi zloděje ukáže ještě dřív, než se vůbec začne něco dít

Zní to dobře, že ano? Do auta zaparkovaného na dvoře nebo v garáži stačí jednoduše umístit fotopast a nechat si poslat varovnou zprávu pokaždé, když se do střeženého prostoru někdo přiblíží. Tak jednoduché to ale není.

Vždy si pamatujte, že fotopasti nejsou schopné zachytit pohyb za sklem. Jejich princip tkví ve snímání fyzického pohybu, takže dokud se nezačne něco dít přímo v interiéru vozu, bude vaše fotopast jednoduše slepá.

Mnohem širší možnosti poskytuje umístění fotopasti v exteriéru. Právě tady je snímání okolního prostoru nejúčinnější. Model s funkcí MMS/GPRS vám pak okamžitě odešle podezřelé snímky na mobil (v ideálním případě dokonce zachytí tvář zloděje) a vy můžete okamžitě zakročit. Fotopast v takovém případě plní funkci spolehlivého přídavného alarmu.

Zajímavý článek:  Kamerové systémy jako efektivní cesta k ochraně osob a majetku

Jak je to s výdrží baterií?

Nemusíte se bát, že by bylo nutné fotopast sundávat z okapu nebo kmenu stromu u garáže každý týden a měnit vybité baterie. Při standardních podmínkách vytvoří kvalitní fotopasti tisíce snímků během několika měsíců, než si vyžádají výměnu napájecího zdroje. Tuto dobu mohou zkrátit tyto faktory:

  • vybití baterií při nastavování fotopasti,
  • použití nekvalitních baterií,
  • fotografování v noci,
  • vysoká frekvence odesílaných MMS,
  • nízké teploty.

To vše je dobré vzít v úvahu ještě před tím, než fotopast zakoupíte a umístíte. Zajímají vás další parametry nebo si nejste jistí svým výběrem? Navštivte odborníky v e-shopu eFotopasti.eu a vyberte si svůj ideální produkt podle mnoha kritérií s odborným poradenstvím v zádech. A spolehnout se můžete také na kvalitní záruční i pozáruční servis a dobré ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *