Kamerové systémy jako efektivní cesta k ochraně osob a majetku

Kamerové systémy jako efektivní cesta k ochraně osob a majetku

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách ale po lidech. Pokud jste se doposud ještě s vychytralými praktikami zlodějů nesetkali, máte velké štěstí. Ti méně šťastní byli možná konsternování technikami, ale i vychytávkami díky nimž se nenechavcům podařilo ukořistit jejich majetek. Pokračování článku

Jaký kamerový systém nejlépe použít?

Jaký kamerový systém nejlépe použít?

Uvažujete-li o tom, že posunete ochranu svých soukromých nebo firemních objektů na novou, vyšší, úroveň, pravděpodobně začnete přemýšlet i o kamerových systémech. Výběr toho nejvhodnějšího ale není zcela triviální záležitostí a je třeba si nejprve ujasnit několik věcí, ze kterých následně vyplyne vhodný systém. Na které konkrétní otázky je tedy třeba si odpovědět?

Účel kamerového systému

Tím nejdůležitějším krokem pro výběr kamerového systému je pečlivé zvážení všeho, co od něj očekáváme. Chceme použít kamerový systém pro ostrahu vnějšího perimetru okolo rodinného domu nebo nám jde spíše o sledování výroby, ochranu jednoho konkrétního místa, usnadnění evidence např. při vjezdu či pro něj máme schovaný jiný úkol?

Typ kamerového systému

Ve chvíli, kdy si ujasníme, co od kamerového systému chceme a navrhneme počet či rozmístění kamer, je na čase vybrat technologii. V základním přiblížení máme na výběr mezi jednodušší analogovou technologií nebo modernější IP technologií. Oba systémy umožňují přístup k obrazu z počítačů i mobilních telefonů, technicky spočívá rozdíl pouze ve spojení kamery a rekordéru. Z dalších rozdílů může zaujmout nižší cena analogových systémů či vyšší kvalita záznamu u těch s označením IP.

Vždy je třeba také mít na paměti právní náležitosti související s ochranou osobních údajů, podrobnosti je nejlépe získat přímo u příslušného úřadu. Pokud si i nadále nejste jistí, pak radši kontaktujte profesionály v tomto oboru.

Pokračování článku

Fotopast do auta – ano nebo ne?

Fotopast do auta – ano nebo ne?

Téma fotopastí je v posledních letech velmi populární. Už dávno je nemají v rukou pouze zoufalí majitelé chat či milovníci nočních výprav za zvěří. V některých oblastech však máme od těchto šikovných pomocníků přehnaná očekávání. A ochrana vozů před vykradením sem rozhodně patří.

Mýtus: Fotopast mi zloděje ukáže ještě dřív, než se vůbec začne něco dít

Zní to dobře, že ano? Do auta zaparkovaného na dvoře nebo v garáži stačí jednoduše umístit fotopast a nechat si poslat varovnou zprávu pokaždé, když se do střeženého prostoru někdo přiblíží. Tak jednoduché to ale není.

Vždy si pamatujte, že fotopasti nejsou schopné zachytit pohyb za sklem. Jejich princip tkví ve snímání fyzického pohybu, takže dokud se nezačne něco dít přímo v interiéru vozu, bude vaše fotopast jednoduše slepá.

Mnohem širší možnosti poskytuje umístění fotopasti v exteriéru. Právě tady je snímání okolního prostoru nejúčinnější. Model s funkcí MMS/GPRS vám pak okamžitě odešle podezřelé snímky na mobil (v ideálním případě dokonce zachytí tvář zloděje) a vy můžete okamžitě zakročit. Fotopast v takovém případě plní funkci spolehlivého přídavného alarmu.

Jak je to s výdrží baterií?

Nemusíte se bát, že by bylo nutné fotopast sundávat z okapu nebo kmenu stromu u garáže každý týden a měnit vybité baterie. Při standardních podmínkách vytvoří kvalitní fotopasti tisíce snímků během několika měsíců, než si vyžádají výměnu napájecího zdroje. Tuto dobu mohou zkrátit tyto faktory:

  • vybití baterií při nastavování fotopasti,
  • použití nekvalitních baterií,
  • fotografování v noci,
  • vysoká frekvence odesílaných MMS,
  • nízké teploty.

To vše je dobré vzít v úvahu ještě před tím, než fotopast zakoupíte a umístíte. Zajímají vás další parametry nebo si nejste jistí svým výběrem? Navštivte odborníky v e-shopu eFotopasti.eu a vyberte si svůj ideální produkt podle mnoha kritérií s odborným poradenstvím v zádech. A spolehnout se můžete také na kvalitní záruční i pozáruční servis a dobré ceny.

Vybíráme bezpečnostní agenturu ve 3 jednoduchých krocích

Už nějakou dobu si vážně pohráváte s myšlenkou na oslovení bezpečnostní agentury, která by strážila váš podnik či jiný komerční objekt. Zatím jste si pouze zběžně prohlídli nabídku agentur, které na našem trhu operují a stále nevíte, na základě jakého vodítka se rozhodnout pro konkrétní nabídku. V takovém případě vám přijde vhod náš dnešní článek, ve kterém společně vybereme bezpečnostní agenturu ve třech jednoduchých krocích.

Krok č. 1: Reference, zkušenosti a doporučení

Reference jsou tím nejcennějším vodítkem, na základě kterého byste se měli rozhodovat. Zeptejte se vašich známých nebo přátel, prostudujte internetové diskuze a fóra nebo si pročtěte reference, které jednotlivé bezpečnostní agentury zveřejňují na svých oficiálních webových stránkách. Ideální situace je tehdy, kdy oslovíte společnost, s níž byl spokojen váš známý nebo přítel a tu potom doporučíte dál.

Krok č. 2: Výše pojistného plnění – znáte ji?

Každá agentura, pro kterou je ostraha objektů primární náplní, by měla být důkladně pojištěna u některé z tuzemských pojišťoven. Při výběru se proto informujte o výši pojistného plnění, které vám může v případě zaviněné škody nabídnout. Některé společnosti jsou pojištěné na 10 i 20 milionů. Jiné dokonce i na milionů padesát!

Jaké doprovodné služby vám může společnost nabídnout?

Tak jak hledáte společnost, která zajišťuje ostrahu objektů, tak budete pravděpodobně hledat i firmu specializující se na úklidové práce. Pokud vybraná společnost nabízí nejen bezpečnost pro vaši firmu, ale také dokáže zajistit nezbytné úklidové služby, pak máte vyhráno! Firmu budete dobře znát, budete vědět, jací zaměstnanci u ní pracují, jakou práci odvádějí a tak se nebudete bát svěřit jí i další činnosti.

Agentura, která se specializuje nejen na ostrahu objektů, ale i na úklidové služby nese název HONDL GLOBAL SERVICES, a.s.a její stránky můžete navštívit na adrese www.hgs.cz

Zabouchli jste se? Se srdeční záležitostí vám nepomůžeme, s klíčem ano!

Zabouchli jste se? Se srdeční záležitostí vám nepomůžeme, s klíčem ano!

Za život se do podobné situace dostal s největší pravděpodobností již každý z nás. Byli jsme roztržití, mysleli na několik věcí naráz a z bytu, provozovny, firmy či domu jsme odešli bez klíčů, které skončily v zámku. Bohužel šlo ale o zámek z vnitřní nikoli vnější strany. Co teď? Optimální řešení přináší zámečníci ze Záchranné technické služby, které můžete v případě poruchy kontaktovat v kteroukoli denní či noční hodinu.

Klíče v zámku lze operativně vyřešit

Díky odborným zámečníkům, kteří v Záchranné technické službě pracují, se nemusíte obávat toho, že byste dlouhé hodiny stepovali nervózně na chodbě a čekali, kdo vás z této prekérní situace dostane. Pokud jste z Prahy či Středních Čech, v případě nehody obratem volejte na číslo 800 290 291, kde jsou pro vás 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu připraveni operátoři, jež obratem vysílají zámečníky a skláře k místu nehody.

S čím vám může Záchranná technická služba pomoci?

Takový zámečník ze Záchranné technické služby dokáže otevřít nejen byt, ale také provozovnu, firmu, rodinný domek – zkrátka jakékoli dveře, do nichž se nemůžete sami dostat. Pomoc můžete žádat i v případě klíčů zabouchnutých v automobilu, což také není nic zrovna dvakrát příjemného. Společnost dále provádí opravy po vloupání, nouzové či finální zabezpečení objektu, osazení, opravy a výrobu mříží nebo montáže klasických či bezpečnostních pancéřových dveří.

Sklenář i zámečník na jednom místě

Záchranná technická služba zahrnuje nejen zámečnické, ale také sklenářské práce. Zámečník dokáže otevřít zabouchnuté dveře, sklenář potom dodá novou výplň. Ať už se dostanete do jakkoli nepříjemné situace, věřte, že vždy existuje řešení. V případě havárií tedy neváhejte volat číslo 800 290 291, kde jsou vždy připraveni pomoci vám v nejkratší možné době.