Graffiti na fasádu nepatří: O čištění a ochraně v kostce

Graffiti na fasádu nepatří: O čištění a ochraně v kostce

Nová či dobře udržovaná fasáda působí dobrým dojmem na okolí, ale bohužel i jako magnet pro sprejery. Pokud se váš dům dostal do hledáčku vandalů, kteří si z něj udělali veřejnou galerii, máme pro vás dobrou zprávu. Po zásahu odborníků nezbude po graffiti ani památka. Navíc se postarají o to, aby se podobná situace v budoucnu neopakovala. Zajímají vás podrobnosti? Najdete je v tomto článku.

Když už se na fasádě jednou graffiti objeví, je otázkou času, kdy přibude další. Neustálé čištění pak připomíná pomyslný boj s větrnými mlýny. Díky profesionálům však nemusíte zbytečně plýtvat časem a finančními prostředky – odstraní graffiti, tagy a další nečistoty a následně fasádu opatří antigraffiti nátěrem.

Jak probíhá odstranění graffiti?

Pokud jste nikdy v minulosti problémy se sprejery nemuseli řešit, pak zřejmě netušíte, co vás čeká a nemine. Kontaktujete-li kvůli odstraňování graffiti specializovanou firmu, ve smluveném termínu se dostaví kvalifikovaný technik a provede základní analýzu. Dle rozsahu a typu znečištění navrhne nejlepší možné řešení a na ukázku vyčistí menší vzorek dané plochy.

Zajímavý článek:  Víte, jak a proč nechat ekologicky zlikvidovat azbest?

Po odsouhlasení ceny vás firma zbaví graffiti tak, že po něm nezbude ani památky. Tím však proces nekončí – další fáze se nese v duchu aplikace speciálního ochranného nátěru.

Jak funguje antigraffiti nátěr?

Antigraffiti nátěr je typ nátěru, který na povrchu vytvoří ochrannou vrstvu. V případě znečištění se barva ze spreje nedostane do podkladu a lze ji snadno odstranit k tomu určenými čistidly. Fasádní nátěr navíc zajistí, aby se na  fasádě neusazovaly běžné nečistoty.

Chcete se o odstranění graffiti a antigraffiti nátěru dozvědět více? Další informace a ukázky referencí najdete na www.ars.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *