Graffiti: jak vyzrát na noční můru majitelů domů?

Nejeden majitel, kterého ráno čeká nepříjemné překvapení v podobě nežádoucí malůvky, se pustí do namáhavého drhnutí barevného nadělení. Další nepříjemnosti na sebe však nenechají dlouho čekat, neboť ve většině případů se barva dostane do hlubších vrstev fasády. Lze se tedy graffiti zbavit jiným způsobem?

Graffiti jako umění, nebo vandalismus?

Na čem se majitelé nemovitostí a sprejeři nikdy neshodnou? Jednoznačně na tom, zda je graffiti umění, či nikoli. Zatímco pro majitele domů nebo jiných objektů představují graffiti jenom čmáranice, sprejeři graffiti brání jako umělecké vyjádření, které si zaslouží obdiv a úctu.

Nezáleží na tom, jak se na graffiti díváte. Podstatné je, že výtvory sprejerů nemají na soukromých plochách co dělat a měly by vznikat pouze na místech k tomu určených. Těch je ovšem stále málo a mnozí sprejeři navíc preferují tvořit svá „umělecká díla“ na zakázaných místech, nikoliv na vyhrazených plochách. Mnohdy nepomohou ani bezpečnostní kamery, sprejery zkrátka jen tak něco neodradí.

Účinné způsoby odstranění graffiti

Mnoho majitelů nemovitostí žije v domnění, že odstranění graffiti je finančně velmi nákladnou záležitostí. To jistě platí v případě obnovy poničené fasády. Zrovna levné není ani odstraňování graffiti pomocí laseru. Naopak ještě více škody mohou mnohdy způsobit nejrůznější abrazivní prostředky, nemluvě o klasickém ředidle, po kterém mnoho lidí sáhne nejdříve. Účinné a cenově dostupné řešení nabízí moderní odstraňovače graffiti .

Zajímavý článek:  Malíři pokojů Praha

Ovšem není radno podceňovat ani prevenci. I zde se ke slovu dostávají chemické prostředky, takzvané antigraffiti nátěry, které jsou k dostání v e-shopu Envistore.cz. Taková ochranná vrstva sice vzniku graffiti nezabrání, ale nežádoucí výtvor lze poté velmi snadno umýt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *