Granitové dřezy reflektují poptávku po větší barevné variabilitě

Kuchyň bez dřezu si prakticky nedovedeme představit. Slouží nám nejenom jako cenný pomocník při nezbytné hygieně, ale také jako místo pro přípravu jídla nebo odkladiště momentálně nepotřebného špinavého nádobí. Všechny tyto činnosti mohou na jeho povrchu zanechat stopy. Ne však při správně zvoleném materiálu. A jak vybrat takový, který by zároveň vyhovoval našim vysokým estetickým požadavkům?

Odolný nerez splňuje vysoké hygienické nároky

Nerezová ocel je známá svou vysokou odolností proti nárazu, vysokým teplotám i mechanickému poškození. Není divu, že tak snadno nahradila dřezy smaltované, na nichž se snadno vytvářela nehezká odštípnutá kola. Hladký neporézní povrch nerezových dřezů neposkytuje žádné místo pro usazení bakterií, takže se může pochlubit  vysokou čistotou i v mezidobí mezi nezbytnou údržbou.

Ta sama o sobě je velmi jednoduchá – stačí dřez umýt vodou se saponátem a nechat oschnout. A zvolíte-li provedení s matným povrchem, nemusíte kupovat žádné speciální přípravky pro vysoký lesk. A jako bonus lze nerezový dřez, jakmile doslouží, 100% recyklovat.

Granitové dřezy potěší svou barevností

Základem granitového dřezu je drcená žula či přírodní křemičité písky, spojené dohromady vhodným tmelem. Pokud vás tedy láká dokonalý přírodní vzhled a možnost výběru z široké palety barev a odstínů, budou pro vás granitové dřezy jistě tím pravým.

Zajímavý článek:  Ostrůvková digestoř do každé kuchyně? To není nejlepší nápad...

I ony se mohou pochlubit velmi dobrými užitnými vlastnostmi: odolají vysokým teplotám, nárazu, poškrábání i chemickým látkám. Jejich údržba je stejně snadná jako u klasického nerezu, překvapit vás však může jejich vysoká cena.

Ještě stále si nejste jistí, pro který materiál se rozhodnout? Dřez Franke je dostupný v nerezovém i granitovém povedení. Stačí porovnat jednotlivé produkty mezi sebou a vybrat z nich ten, který bude nejlépe zapadat do aktuálního konceptu vaší kuchyně, a přitom vyhovovat všem vašim požadavkům na funkčnost. Vyzkoušejte a uvidíte sami!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *