Plan Drawing Architecture Planning  - ds_30 / Pixabay

Jak by měly vypadat poctivé základy pro rodinný dům?

Bez základů se žádná stavba dlouhodobě neobejde. Stačí si vzpomenout na známé podobenství o mužích, z nichž jeden stavěl svůj dům na písku a druhý na skále… Nicméně není základovka jako základovka.

Abyste měli jistotu, že bude zhotovení základové desky opravdu podle vašich představ, musíte se soustředit na tři kritéria. Těmi jsou: profesionalita, rychlost a především kvalita.  S tím vším by ovšem měla jít ruku v ruce dobrá cena. Beton na základovou desku by určitě neměl být nejdražší položkou stavebního rozpočtu…

Když se řekne základová deska

Nejspíš si vybavíte vybetonovanou plochu, ze které tu a tam trčí husí krky jako příprava na elektroinstalaci. Jenže celý proces toho potřebuje mnohem víc. Finální vylití betonu je jen onou příslovečnou třešinkou na dortu. Posuďte sami:

  • výkopové práce a příprava okolo nich,
  • vytvoření ztraceného bednění,
  • pokládka kari sítí,
  • napojení kanalizace a technických rozvodů sítí,
  • příprava tepelné izolace…
Zajímavý článek:  Toužíte po rodinném domu na klíč? Víme, jak se nenapálit

Není tedy divu, že si stále více lidí nechává připravit základové desky na klíč, u nichž se o vše potřebné postará jedna firma bez jakéhokoliv dalšího nutného zásahu objednavatele.

Není to jen o vylití betonu…

Jakmile jednou beton vylijete na místo, je hotovo. Na žádné další úpravy nebo opravy není prostor. Jde o velkou příležitost pro chyby, z nichž však většinu lze eliminovat praxí. Tzn. svěříte-li realizaci základové desky firmě, která má v tomto oboru bohaté zkušenosti, nemusíte se žádných karambolů bát.

Kam zajít pro odbornou pomoc

Chtějte odborníky, kteří se postarají o vše potřebné – od sejmutí a uložení orné půdy, přes tvorbu zemního systému a hromosvodu, až po kompletní dodávku všech potřebných stavebních materiálů. A jsou tu i další faktory. Věděli jste například, že během horkých letních dní se musí beton po několik týdnů pravidelně kropit? Nechte vše na profesionálech z oboru a zjistěte více na stránkách www.zakladovka.cz.

Construction Concrete Cement Daniel  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *