Soap Sink Hands Hygiene Bathroom  - robergo12 / Pixabay

Jak na koupelnové doplňky – vyladěno do detailu!

Koupelnové doplňky vaši koupelnu zútulní a navíc vám zpříjemní každodenní koupelnové činnosti. Umíte si představit život bez věšáku na ručník nebo dávkovače mýdla? My téměř ne!Vhodně zvolené koupelnové doplňky vdechnou vaší koupelně vždy něco navíc – kromě toho, že ji příjemně zútulní a takříkajíc „zabydlí“, mohou být velmi praktické a brzy si bez mnohých z nich nebudete umět představit život – to vám garantujeme!

Koupelna bez doplňků neplní svoji funkci na 100 %

Koupelnové doplňky, jak jejich název napovídá, doplňují celkový vzhled koupelny, ale zároveň nám usnadňují naše každodenní koupelnové rituály. Jen si vzpomeňte třeba na obyčejný zubní kartáček – kam ho odkládáte? A co ručník? Věšíte ho na háček nebo skládáte na polici? Možná obojí. Koupelna bez doplňků zkrátka není plně funkční.

V první řadě nás zajímá vzhled. Pravděpodobně si říkáte, že háček na ručník je pořád jen háček. Ale ono to není až tak jednoduchá. Důležitý je i materiál. Jen kvalitní výrobek vydrží léta. Koupelnu obvykle zařizujeme jako celek – chcete opravdu po roce shánět nová madla, která by se hodila k vaší stávající vaně popřípadě ostatním doplňkům? Věřte – pak už to tak jednoduché opravdu není. Kvalitní koupelnové doplňky jsou vyrobeny z pochromované mosazi či broušené nereze.

Vsaďte na kvalitu, vyplatí se. Vysoká životnost je u každého produktu v domácnosti neocenitelnou hodnotou.

Covid Corona Virus Pandemic - Mylene2401 / Pixabay

Mylene2401 / Pixabay

Lepené (bez vrtání) koupelnové doplňky nezničí nové dlaždice provrtáním

Při výběru koupelnových doplňků obvykle vyvstane i další klíčová otázka – vrtat či lepit? Lepení je ideální řešení pro všechny, kdo váhají. Teprve se s vaší novou koupelnou „seznamujete“ a nejste si jistí, zda věšáček umístíte do správné výše? V tom případě jsou koupelnové doplňky určené k nalepení tím pravým. Navíc nezničíte vaše nové obklady provrtáním. Pro sundání konkrétního koupelnového doplňku postačí pouze lepený spoj nahřát. Pak jsou tady samozřejmě doplňky, které se dají postavit – klasicky se jedná o kalíšky na zubní kartáčky či mýdlenky, apod.

Zajímavý článek:  Rekonstrukce koupelny? Ušetřit můžete svědomitým výběrem příslušenství a vlastní přičinlivostí

A konečně vzhled. Ten samozřejmě není zanedbatelný, ba právě naopak. Je velice důležitý. Tvar, barevné provedení i povrchová úprava musí korespondovat se zařízením celé koupelny. Koupelnové doplňky musí ladit s celou koupelnou i se sebou navzájem. Je vhodné investovat do kompletní série doplňků. Jen tak docílíte dokonalé designové harmonie. Výrobci jsou si toho vědomi, a proto nabízí celé produktové řady, mezi kterými si jistě vyberete.

Koupelnové doplňky musí ladit s celou koupelnou i se sebou navzájem

Ani sladění s interiérem koupelny nemusí být nijak náročné. Postačí, když se párkrát na vaši koupelnu s časovým odstupem podíváte, popřípadě se do ní na chvíli posadíte. Brzy zjistíte, co je pro vás to pravé. Pokud jste se rozhodli pro koupelnové doplňky v kovovém provedení, což není nijak ojedinělé, pokuste se sjednotit jejich vzhled s vodovodními bateriemi a tak dále. Není to žádná věda.

Ale koupelnové doplňky nejsou jen háčky a věšáčky, o kterých byla zatím řeč. Jsou to skleničky na zubní kartáčky, dávkovače na mýdlo či mýdlenky, poličky, WC soupravy – WC štětky a držáky na toaletní papír, nejrůznější madla či dokonce kosmetická zrcátka. Ta nejsou pouze doménou žen. Zkuste si takové zrcátko na zkoušku pořídit a uvidíte, že si jej brzy oblíbí i muži ve vaší domácnosti. Některá mají pohyblivá ramínka, jiná zase zvětšují. Mnohé koupelnové doplňky navíc umí skutečně překvapit, a to jak svým designovým provedením, tak i rafinovanou praktičností. Designéři mají velkou fantazii a tady jde skutečně o nápad! Koupelnové doplňky jdou zkrátka s dobou a v moderní koupelně jsou nepostradatelné!

Towel White Cleaning Hygiene - Engin_Akyurt / Pixabay

Engin_Akyurt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *