Zrekonstruovali jste koupelnu? Doplňky a zařízení, které v ní nesmí chybět

Když probíhá rekonstrukce bytu nebo domu, většinou se nezapomene ani na koupelnu. Tato oáza klidu či synonymum naprosté relaxace má v každé domácnosti své místo. A jelikož si sem chodíme zpravidla odpočinout, mělo by se jednat o příjemné místo, kde budeme chtít trávit svůj čas. Při rekonstrukci koupelny proto nezapomínejte na bytové doplňky, které do koupelny usaďte až úplně nakonec. Pokračování článku

Jak vybrat kvalitní akrylátovou vanu

Čeká vás rekonstrukce koupelny, nebo budete realizovat zcela novou koupelnu a nevíte jakou vanu zvolit? V tom případě pro vás máme rad, které určitě oceníte, a pomůžou vám se samotným výběrem.

Jak poznat kvalitní akrylátovou vanu

Říkáte si, že do vaší nové koupelny už nechcete nekvalitní vanu z hobby marketu, která vám po dvou letech zežloutla, navíc nepůsobila zrovna dobrým dojmem a byli jste nakonec rádi, že jste se jí zbavili? I tyto pocity mohou symbolizovat fakt, že vaše původní vana nebyla vysoké kvality. Pokud ale nyní už nechcete udělat stejnou chybu a chcete pořádnou robustní vanu, která bude krásná i po 5 letech a vydrží vám alespoň 20 let, zaměřte se na následující vlastnosti akrylátové vany.

Doba záruky

Při nákupu určitě hraje velkou roli, pokud vám výrobce na vanu slibuje 2 roky nebo 10 let. Každý z nás moc dobře ví, že čím delší záruka, tím lepší. Tento bod si určitě zapamatujte.

Síla akrylátu

Kvalitní vany do koupelny mají tloušťku akrylátu 4-5 mm. Pokud je tloušťka menší, může hrozit prasknutí vany, nebo různé deformace tvaru po napuštění vany vodou.

Vana na nožičkách

Většina dobrých výrobců kvalitních akrylátových van ve svém montážním návodu vyžaduje, aby byla vana instalovaná na originálních podstavcích neboli nožičkách. Pokud vanu nainstalujete jiným způsobem, nemusí vám být uznána případná reklamace.

Vlastnosti kvalitního akrylátu

Pokud již máte akrylátovou vanu doma a nejste si jisti, zda je i váš akrylát kvalitní, můžete se řídit podle následujících vlastností. Kvalitní litý akrylát by měl být odolný vůči povrchovému poškrábání, odolný proti běžným chemikáliím používaných v domácnosti, je stálobarevný, nemění tedy barvu po celou dobu své životnosti, povrch je hladký a není porézní, na takovém povrchu se neusazují nečistoty, má izolační vlastnosti, povrch je tvrdý, a pokud se poškodí, lze jej vybrousit a leštit do původní podoby, má antibakteriální úpravu.

Soap Sink Hands Hygiene Bathroom  - robergo12 / Pixabay

Jak na koupelnové doplňky – vyladěno do detailu!

Koupelnové doplňky vaši koupelnu zútulní a navíc vám zpříjemní každodenní koupelnové činnosti. Umíte si představit život bez věšáku na ručník nebo dávkovače mýdla? My téměř ne!Vhodně zvolené koupelnové doplňky vdechnou vaší koupelně vždy něco navíc – kromě toho, že ji příjemně zútulní a takříkajíc „zabydlí“, mohou být velmi praktické a brzy si bez mnohých z nich nebudete umět představit život – to vám garantujeme!

Koupelna bez doplňků neplní svoji funkci na 100 %

Koupelnové doplňky, jak jejich název napovídá, doplňují celkový vzhled koupelny, ale zároveň nám usnadňují naše každodenní koupelnové rituály. Jen si vzpomeňte třeba na obyčejný zubní kartáček – kam ho odkládáte? A co ručník? Věšíte ho na háček nebo skládáte na polici? Možná obojí. Koupelna bez doplňků zkrátka není plně funkční.

V první řadě nás zajímá vzhled. Pravděpodobně si říkáte, že háček na ručník je pořád jen háček. Ale ono to není až tak jednoduchá. Důležitý je i materiál. Jen kvalitní výrobek vydrží léta. Koupelnu obvykle zařizujeme jako celek – chcete opravdu po roce shánět nová madla, která by se hodila k vaší stávající vaně popřípadě ostatním doplňkům? Věřte – pak už to tak jednoduché opravdu není. Kvalitní koupelnové doplňky jsou vyrobeny z pochromované mosazi či broušené nereze.

Vsaďte na kvalitu, vyplatí se. Vysoká životnost je u každého produktu v domácnosti neocenitelnou hodnotou.

Lepené (bez vrtání) koupelnové doplňky nezničí nové dlaždice provrtáním

Při výběru koupelnových doplňků obvykle vyvstane i další klíčová otázka – vrtat či lepit? Lepení je ideální řešení pro všechny, kdo váhají. Teprve se s vaší novou koupelnou „seznamujete“ a nejste si jistí, zda věšáček umístíte do správné výše? V tom případě jsou koupelnové doplňky určené k nalepení tím pravým. Navíc nezničíte vaše nové obklady provrtáním. Pro sundání konkrétního koupelnového doplňku postačí pouze lepený spoj nahřát. Pak jsou tady samozřejmě doplňky, které se dají postavit – klasicky se jedná o kalíšky na zubní kartáčky či mýdlenky, apod.

A konečně vzhled. Ten samozřejmě není zanedbatelný, ba právě naopak. Je velice důležitý. Tvar, barevné provedení i povrchová úprava musí korespondovat se zařízením celé koupelny. Koupelnové doplňky musí ladit s celou koupelnou i se sebou navzájem. Je vhodné investovat do kompletní série doplňků. Jen tak docílíte dokonalé designové harmonie. Výrobci jsou si toho vědomi, a proto nabízí celé produktové řady, mezi kterými si jistě vyberete.

Koupelnové doplňky musí ladit s celou koupelnou i se sebou navzájem

Ani sladění s interiérem koupelny nemusí být nijak náročné. Postačí, když se párkrát na vaši koupelnu s časovým odstupem podíváte, popřípadě se do ní na chvíli posadíte. Brzy zjistíte, co je pro vás to pravé. Pokud jste se rozhodli pro koupelnové doplňky v kovovém provedení, což není nijak ojedinělé, pokuste se sjednotit jejich vzhled s vodovodními bateriemi a tak dále. Není to žádná věda.

Ale koupelnové doplňky nejsou jen háčky a věšáčky, o kterých byla zatím řeč. Jsou to skleničky na zubní kartáčky, dávkovače na mýdlo či mýdlenky, poličky, WC soupravy – WC štětky a držáky na toaletní papír, nejrůznější madla či dokonce kosmetická zrcátka. Ta nejsou pouze doménou žen. Zkuste si takové zrcátko na zkoušku pořídit a uvidíte, že si jej brzy oblíbí i muži ve vaší domácnosti. Některá mají pohyblivá ramínka, jiná zase zvětšují. Mnohé koupelnové doplňky navíc umí skutečně překvapit, a to jak svým designovým provedením, tak i rafinovanou praktičností. Designéři mají velkou fantazii a tady jde skutečně o nápad! Koupelnové doplňky jdou zkrátka s dobou a v moderní koupelně jsou nepostradatelné!

Pokračování článku

Jak ušetřit při rekonstrukci koupelny? Vsaďte na výprodeje – ale z těch správných důvodů!

Není výprodej jako výprodej. O tom se můžete přesvědčit každoročně při akcích typu Black Friday, Cyber Monday apod. Jen málokdy jsou inzerované ceny skutečně tak výhodné, jak se na první pohled zdají.

Ovšem výprodeje se konají i u firem, které nemají podobné „mega akce“ zapotřebí. Řeší jejich mnohdy alarmující skladovou situací, a vám tak jednoduše přihrají pěkné kousky za ty opravdu nejlepší ceny.

Výprodej obkladů a dlažeb aneb kde začít

Vsadíte-li na vlnu zlevněných kousků, odrazte se od toho, co bude dávat celé vaší koupelně ráz. Výprodej obkladů a dlažeb vám navíc v konečném součtu může ušetřit nejvíce. Hledejte zejména loňské nebo ještě starší série, které už neodpovídají aktuálním trendům. Ovšem když se nad tím zamyslíte, bude i vaše koupelna nejpozději do roka OUT. Tak proč si nedopřát krásu již dávno neaktuálních kolekcí? Většina běžných návštěvníků rozdíl stejně nepozná – naopak. Ocení zajímavý design a provedení kvalitních kousků světových značek. A vy se vůbec nemusíte zmiňovat o tom, že vás nestály zase tolik, kolik se zdá.

Výprodej koupelnového nábytku – firmy k němu přistupují z nutnosti

Není nic otravnějšího a nepraktičtějšího než poslední kus umyvadla nebo koupelnové skříňky z loňské série. Na skladě jen překáží, neustále je přenášen z místa na místo a s velkou pravděpodobností se díky tomu velmi brzy poškodí. Ten nejlepší výprodej koupelnového nábytku vám takové kousky nabídne ještě předtím, než k výše zmíněnému dojde. Spokojena tak bude firma i vy.

Výprodej vodovodních baterií v rámci akce Čistíme sklady

A to samé platí i pro výprodej vodovodních baterií. Tyhle mršky totiž ve skladu zabírají mnohem více místa, než se zdá. A právě proto vám je nyní e-shop A-keramika.cz nabízí za opravdu bezkonkurenční ceny. Ty nejlevnější seženete už za 199 Kč a nejde o žádné no-name výrobky, ale skutečně o světové značky. Najdete tu samozřejmě i veškeré příslušenství a další nezbytné prvky – a  to vždy za ty nejlepší ceny!