Baby Changing Chest Of Drawers  - Mylene2401 / Pixabay

Jak na zařízení dětského pokoje? Pečlivý výběr se vyplatí

Také se pravidelně díváte na nejrůznější pořady o bydlení? Jestliže ano, pak nejspíš velmi dobře víte, kolik asi zařízení běžného dětského pokoje stojí. Ovšem není třeba se bát, máme pro vás několik šikovných tipů, které vám tuto investici zlevní. Ve hře jsou nejrůznější chytrá řešení a samozřejmě nákup u specialistů, díky nimž se můžete spolehnout na kvalitu, jež opravdu něco vydrží.

Je pravdou, že jen málokterému dítěti slouží stejný nábytek už od prvních měsíců života. Naopak, jeho požadavky se neustále vyvíjejí a mění, a tomu by se měl nábytek přizpůsobit. Nejpozději bychom měli začít výbavu dětského pokoje řešit ve chvíli, kdy dítě začne samo chodit a běhat. A čím začít?

Pohodlná postel a nějaký ten prostor na hraní

Malé děti toho prozatím příliš nepotřebují. To však neznamená, že bychom je měli odbývat. Dítě tráví v pokojíčku značnou část dne, takže by měl být nábytek do dětského pokoje bezpochyby ještě kvalitnější, než ten běžně používaný v bytě.

A začít můžeme třeba u postele – malá páteř je křehká a snadno si osvojí nesprávné návyky a polohy. Šetřit na roštu či matraci se tak opravdu nevyplatí. Ruku v ruce s postelí by měl jít i nákup komody. Dítě si tak bude mít kde odložit sklenku vody nebo oblíbeného plyšáka. Nepořizujte však obojí bezhlavě a už teď se nad koncepcí pokojíčku zamyslete. Vyplatí se nakoupit tam, kde vám nabídnou celé sestavy určené do pokojíčku, které budete moci přikupovat a rozšiřovat podle potřeby. Vyhnete se tak vyhazování ještě použitelného nábytku či disharmonickým kompromisům.

Zajímavý článek:  Výběr nové sedací soupravy? Chybujeme ve výběru tvrdosti i ladění s podlahou

Řešením může být sektorový nábytek

Tento typ vybavení místností má i další výhody. Jednotlivé sestavy lze totiž doplňovat různými komponenty a vylepšeními – vždy v závislosti na aktuálních potřebách dítěte. U miminka totiž nikdy nemůžete vědět, zda z něj vyroste malíř, milovník autíček nebo třeba knihomol.

A tohle všechno právě umí dětský nábytek v kvalitních sestavách zohlednit. Umožní vám tak připravit se úplně na všechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *