Jak vybavil levně garsonku

Garsonka je jednou z možností samostatného bydlení pro mladé. Její vybavení však nebývá jednoduché, neboť nás limituje prostor. Ve většině případů je potřeba do jedné místnosti umístit jídelní stůl a židle, něco na spaní, malou sedací soupravu nebo alespoň dvě křesílka a nějaké úložné skříňky. Na co se zaměřit a jaké kousky nábytku vybírat? Ideální jsou takové, které jsou multifunkční. Také barvy hrají svoji roli. Pokud to jde, volíme barvu bílou nebo některé světlejší odstíny. Díky tomu můžeme, alespoň opticky, prostor zvětšit. Také vhodně umístěné zrcadlo je velkým pomocníkem, především pokud jej zavěsíme proti oknu.

Které kousky nábytku jsou důležité?

I levný nábytek může být kvalitní. Určitě budeme potřebovat postel, do kuchyňského koutku jídelní stůl a židle a nesmí chybět pohovka nebo křesla. Další kousky volíme podle místa. Může to být malá komoda nebo skříň. Designové kousky za přijatelné ceny nabízí tempo-kondela.cz.

Multifunkční kousky

Vzhledem k tomu, že jsme limitováni prostorem, při výběru vybavení do garsonky se snažíme vybírat kousky, které budou multifunkční. Sedací souprava může být rozkládací. Vzhledem k tomu, že však není prioritně pro spánek určená, není tak pohodlná. To vyřešíme nákupem speciální matrace, kterou položíme na rozložený gauč. Matrace bývá slabší, dá se snadno srolovat a uklidit do skříně v chodbě nebo pod gauč. Jídelní stůl může být malý, ale rozkládací. Díky tomu získáme, v případě potřeby, větší pracovní plochu. Ke stolu patří židle, většinou nám postačí dvě, ale máme-li občas potřebu většího počtu, volíme takové kousky, které jsou stohovatelné.

Zajímavý článek:  Vybíráme nábytek do dětského pokoje: 3 rady pro vás!

I zeď dokonale poslouží

Největším problémem bude úložný prostor. Tady můžeme využít zdi, na které umístíme police a uzavíratelné skříňky. Výhodou je vyšší strop. Police pak můžeme zavěsit i nad komodu či malou skříňku, která nahrazuje obývací stěnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *