Jak vybrat stavební firmu

Stavba domu nebo více objektů není vůbec jednoduchou a levnou záležitostí. Proto se vyplatí vybrat nejspolehlivější a cenově nejdostupnější firmu, která se dokáže o realizaci vašeho stavebního záměru postarat. Optimální je udělat si vlastní výběrové řízení. My vám v následujících řádcích poradíme, jaká kritéria byste měli brát v potaz.

Reference na prvním místě

V první řadě je třeba získat o stavební firmě, popřípadě živnostníkovi, dostatečné množství referencí. Ptát byste se měli osob či společností, kterým realizovala jejich objekt. Dozvíte se především o kvalitě práce, jednání jednotlivých řemeslníků a o včasném, případně o zpožděném plnění dodávek. Určitě není špatné zeptat se lidí klidně i s delším časovým odstupem, jak se dílo chová po delší době. Některé chyby se totiž nemusí projevit ihned.

Rozsah služeb a odbornost

Velmi důležitou roli hraje i celkový rozsah služeb, jež stavební firmy poskytují. Některé dokážou nabídnout kompletní realizaci se vším všudy, jiné pouze určité činnosti. Vhodná je i znalost celkové struktury dané společnosti. Zjistit byste si měli i odbornost konkrétních lidí, kteří jsou u firem zaměstnáni. Některé velké stavební subjekty řeší určité specifické činnosti tak, že si najmou živnostníky. Mnohem lepší je, když firma zaměstnává své vlastní lidi, nad nimiž má lepší dohled. Každopádně by stavební společnost měla mít certifikáty od různých výrobců materiálů a oprávnění vydané živnostenským úřadem.

Zajímavý článek:  Bezúdržbové terasy WPC

Cena nemusí být nutně nejdůležitější

Pokud se vám sejde hned několik nabídek, logicky budete přihlížet i k ceně. Jestliže se ale liší pouze v řádu několika tisíc či desítek tisíc korun, nemusí být hlavním kritériem výběru. Spolehlivost, kvalita, rychlost práce a odborná komunikace pro vás budou směrodatnějšími ukazateli. Naším tipem je společnost ABS Bílina nabízející spolehlivou práci za solidní cenu.

rhythmuswege / Pixabay
rhythmuswege / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *