clear glass door in white frame

Jak vybrat bezpečnostní dveře, aby vás skutečně ochránily?

Policejní statistiky mluví jasně – počet krádeží v bytech a domech každým rokem stoupá. Například statistika z prosince 2019 říká, že se s tímto problémem muselo vypořádat přes 15 000 rodin.

Bohužel se o tom nemluví tak často, jak by bylo třeba. Řada lidí se něco takového stydí přiznat, protože si dobře uvědomují, že i oni nesou část viny. A jak jste na tom vy? Odolaly by vaše vchodové dveře pokusu o vloupání, nebo jste jen dalšími „čekateli“ na katastrofu?

Bezpečností třídy a co byste o nich měli vědět

Třetí nebo čtvrtá třída – nic lacinějšího u svého vstupu nechtějte. Jde o opravdu kvalitní bezpečnostní dveře do bytu či domu, které dokáží zlodějům odolávat tak dlouho, že svou snahu obvykle nakonec vzdají. Navíc se mohou pyšnit i skvělými protihlukovými vlastnostmi a protipožární ochranou.

Venkovní bezpečnostní dveře do domu mají pak za úkol rovněž váš obytný prostor izolovat od venkovního prostředí. Lze tedy doporučit modely se silnější konstrukcí (opět se třetí či čtvrtou třídou bezpečnosti). Značnou pozornost věnujte také kování – musí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře, jinak o většinu jejich výhod přijdete.

Náš tip: Vše musí být uvedeno na příslušných certifikátech. Ujištění prodejce v žádném případě nestačí.

Tepelné parametry a další

A na co se zaměřit dál? Určitě na odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Pokud dodržíte české normy, měli byste vždy dveře opatřit stříškou – zvýšíte tak jejich užitný komfort i životnost.

Další specifická situace nastává, pokud dveřím chybí zádveří dostatečné velikosti, nebo jsou v přímém kontaktu s koupelnou či kuchyní. V takovém případě chtějte i odpovídají tepelně-izolační parametry.

Rozhodli jste se pro koupi nových dveří? Vsaďte na ty od českého výrobce Next. Jde o kvalitu s třicetiletou tradicí. Vyberte si ten nejlepší model z široké nabídky na webových stránkách www.next.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *