Jak vybrat kvalitní akrylátovou vanu

Čeká vás rekonstrukce koupelny, nebo budete realizovat zcela novou koupelnu a nevíte jakou vanu zvolit? V tom případě pro vás máme rad, které určitě oceníte, a pomůžou vám se samotným výběrem.

Jak poznat kvalitní akrylátovou vanu

Říkáte si, že do vaší nové koupelny už nechcete nekvalitní vanu z hobby marketu, která vám po dvou letech zežloutla, navíc nepůsobila zrovna dobrým dojmem a byli jste nakonec rádi, že jste se jí zbavili? I tyto pocity mohou symbolizovat fakt, že vaše původní vana nebyla vysoké kvality. Pokud ale nyní už nechcete udělat stejnou chybu a chcete pořádnou robustní vanu, která bude krásná i po 5 letech a vydrží vám alespoň 20 let, zaměřte se na následující vlastnosti akrylátové vany.

Doba záruky

Při nákupu určitě hraje velkou roli, pokud vám výrobce na vanu slibuje 2 roky nebo 10 let. Každý z nás moc dobře ví, že čím delší záruka, tím lepší. Tento bod si určitě zapamatujte.

Síla akrylátu

Kvalitní vany do koupelny mají tloušťku akrylátu 4-5 mm. Pokud je tloušťka menší, může hrozit prasknutí vany, nebo různé deformace tvaru po napuštění vany vodou.

Vana na nožičkách

Většina dobrých výrobců kvalitních akrylátových van ve svém montážním návodu vyžaduje, aby byla vana instalovaná na originálních podstavcích neboli nožičkách. Pokud vanu nainstalujete jiným způsobem, nemusí vám být uznána případná reklamace.

Vlastnosti kvalitního akrylátu

Pokud již máte akrylátovou vanu doma a nejste si jisti, zda je i váš akrylát kvalitní, můžete se řídit podle následujících vlastností. Kvalitní litý akrylát by měl být odolný vůči povrchovému poškrábání, odolný proti běžným chemikáliím používaných v domácnosti, je stálobarevný, nemění tedy barvu po celou dobu své životnosti, povrch je hladký a není porézní, na takovém povrchu se neusazují nečistoty, má izolační vlastnosti, povrch je tvrdý, a pokud se poškodí, lze jej vybrousit a leštit do původní podoby, má antibakteriální úpravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *