Cost Calculator Euro Dollar Money  - geralt / Pixabay

Revizi plynového kotle neopomíjejte, jde při ní o zdraví

Moderní plynové kotle nabízejí mnoho výhod. Především mají množství rozličného vybavení, které nejen zvyšuje energetickou účinnost na velmi vysokou úroveň (leckdy až 94 %), ale zároveň usnadňuje používání všech funkcí.

Často jsou tito moderní pomocníci vybaveni aktivním řízením spalování a samozřejmě také po všech stránkách energeticky úsporným čerpadlem. Tím se ovšem zvyšuje náročnost jejich kontroly. Kvalitně provedená revize kotlů totiž dokáže odhalit všechny problémy už v počátku.

Mám moderní kotel, tedy revizi nepotřebuji

Mnoho lidí si však myslí, že pokud si připlatí za kvalitu, nutných návštěv odborníků se zbaví. A je pravdou, že některé modely tomu samy nahrávají. Je  například faktem, že uzavřená spalovací komora opravdu výrazně přispívá k větší bezpečnosti všech členů domácnosti. Téměř na 100 % totiž vylučuje riziko udušení.

Ovšem to jen v případě, že funguje správně. Jednou za rok je proto vhodné nechat zkontrolovat i ten nejmodernější kotel. A každý třetí rok navíc potřebuje i nutnou revizi. Nemusíte se bát – za tyto služby nezaplatíte příliš moc. Položka “plynový kotel cena“, kterou najdete na faktuře, totiž zpravidla nepřesahuje jeden tisíc korun. A to za ten pocit bezpečí rozhodně stojí.

Zajímavý článek:  Věděli jste, že dobře vyčištěné topení může být o 30 % účinnější?

V jakém období je vhodné ke kontrole přistoupit

Pokud se ptáte na to, kdy udělat revizi kotle, pak vám odpovíme, že právě teď. Tedy nejlépe před topnou sezónou nebo po ní. Během sezóny se totiž firmy shánějí velmi špatně. Navíc není nutné kotel na dlouho odstavovat, aby mohla být věnována pozornost i samostatným potrubím v jeho útrobách, které brání vstupu škodlivých látek do místnosti.

Tuto kontrolu či revizi (rozdíl viz výše) navíc snadno seženete u svého dodavatele plynu. Leckdy jde o službu dostupnou zdarma nebo jen za symbolický poplatek. Jak to funguje se můžete dočíst například na stránkách EON.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *