Jak začít s eklektismem? Nejlépe netradiční židlí

Design i bytová móda okolo nás se stále mění. Nové trendy prosakují na povrch a ty nepovedené naopak upadají v zapomnění. A vyberou si mezi nimi i ti, kteří se neradi zavírají do nějaké škatulky, ale mají rádi okolo sebe co největší volnost.

A právě sem patří také eklektismus. Jde o styl, který v sobě kombinuje moderní prvky s těmi starými a leckdy dokonce historickými. Dubové jídelní stoly z masivu se tak mohou skvěle doplňovat s vintage křeslem v zámeckém stylu, ale i s veskrze moderními designovými kousky, inspirovanými dílnami největších světových mistrů.

Eklektismus mají v oblibě zejména kreativní lidé

Stačí jen málo. Vybrat si jeden jediný kus nábytku a začlenit ho do doposud konzistentního interiéru zcela novým způsobem. Skvěle se k tomu hodí třeba jídelní nebo konferenční židle. Pro začátek na sebe neupoutají příliš pozornosti a přitom neváhají harmonii okolního prostoru tak trochu narušit.

Máte-li pracovnu umístěnou doma a zvete do ní návštěvy, dáte jim tak okamžitě najevo, že se rozhodně nebojíte žádných výzev a uvažujete jinak než v rámci nalinkovaných postupů a procesů. Právě proto se kancelářské židle vyrábějí v tolika provedeních, barvách a tvarech. Ale eklektismus se hodí i do běžné domácnosti.

Zajímavý článek:  Ložnice jako místo smyslných hrátek i vytouženého odpočinku

Styl bez pravidel

A jak se takovou kreativitou obklopit? Podmínky jsou jasné: výsledný prostor musí působit harmonicky a jeho obyvatelé se v něm musí cítit příjemně. Nic víc v tom není. Ale nechtějte dosáhnout vysněné mety hned. Dejte si na čas, vybírejte a kombinujte. Nebojte se vystavovat na odiv své oblíbené věci, které jen lehce doplníte dalším vybavením.

A nezapomeňte ani na kvalitu. Třeba dětské židle je nutno vybírat tak, aby na nich záda vašich ratolestí v žádném případě neutrpěla újmu. Měly by růst spolu s dětmi a poskytovat jim podporu během učení i volnočasové zábavy.

A kde se poohlédnout po inspiraci? Židle všeho druhu naleznete například v e-shopu www.primazidle.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *