Jaké druhy svářeček existují?

Našli jste díru v plotě nebo jste se rozhodli postavit branku, která zabrání nevítaným hostům ve vstupu na váš pozemek? V obou případech budete potřebovat vhodnou svářečku. Ideálně takovou, na kterou je spolehnutí i ve chvíli, kdy se pustíte do výroby jiné zahradní konstrukce. Jelikož je na trhu celá spousta těchto pomocníků, nabízí se otázka, jak vybrat svářečku, jejíž koupě nebudeme litovat. Pojďte se proto seznámit s jejími druhy.

Na trhu jsou aktuálně k dispozici tři typy svářeček, a to:

  • Trafosvářečka
  • Invertor
  • Polyfúzní svářečka

Pro každou je typické něco jiného, každá má svá pro i proti. Proto se s nimi pojďme blíže seznámit.

Polyfúzní svářečka pro plastové trubky

Patříte k instalatérům a potřebujete svářečku, která bude vaším každodenním společníkem při práci? Jakožto instalatér pravděpodobně přicházíte dnes a denně do kontaktu s plastovými trubkami. Nemýlíme se? V tom případě bude pomyslnou trefou do černého polyfúzní svářečka, která je určená právě pro plastové trubky.

Zajímavý článek:  Zařizujeme dílnu ve 3 jednoduchých krocích

Jedná se o ideální přístroj, který využijete ve stísněných prostorách. Používá se na všechny termoplasty i při montáži jakéhokoli plastového potrubí.

Invertor pro snadné používání

Nebo spíše hledáte svářečku, jejíž používání bude opravdu snadné? Vsaďte na invertor, což je opravdu lehoučký pomocník, který si snadno zavěsíte na rameno. Díky němu je manipulace s ním velmi jednoduchá.

Invertor je násobně lehčí než jiné verze na trhu, je pokročilejší v porovnání s ostatními a pyšní se celou spoustou různých funkcí. Například disponuje funkcí, která usnadňuje nahození oblouku nebo která snižuje riziko přivaření elektrody.

Trafosvářečka pro běžné domácí zásuvky

Pro domácí používání se hodí také trafosvářečka, která pracuje na střídavý proud. Její hlavní předností je, že jí plně postačí běžná domácí zásuvka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *