Welder Welding I Industrial  - ugurbozdogan / Pixabay

Vyberte si ty správné pomůcky pro pohodlné a přesné sváření

Když se řekne sváření, vybavíme si nejspíše kvalitní svářečky a helmy, které k nim neodmyslitelně patří. Existuje několik parametrů, podle nichž je nutné tyto pomocníky vybírat.

Soustřeďte na ochranu očí za všech okolností

Svářecí kukla je takovým šikovným parťákem svářečky. Stačí vybrat vhodný filtr a začít svařovat. Ovšem měli byste myslet i na to, že velmi důležitým kritériem nákupu je v případě těchto přileb také jejich zorné pole. Musí být dostatečně velké. Ovlivňuje ho velikost filtrační kazety a samozřejmě také zpracování jejích okrajů. Největší roli v tomto ohledu samozřejmě hrají naše preference, ale rozhodně je vhodné zdůraznit, že čím větší je aktivní zorné pole, tím lépe, detailněji a jasněji vidíme.

To je velmi důležitý parametr, který  může mít opravdu významný dopad na kvalitu odvedené práce). Pokud patříte mezi kutily, vystačíte si s kazetou s filtrem 50 mm x 100 mm. Ovšem u modelů určených pro profesionály je lepší vsadit na minimální rozměry 65 mm x 100 mm, vše vám tak půjde mnohem rychleji.

Zajímavý článek:  Profesionální kalibry a měřidla za příznivou cenu? Zapomeňte na překupníky!

Když se řekne samostmívání

Na trhu ovšem existují ještě modernější svařovací kukly – ty samostmívací. Ty mají v sobě zabudovány senzory, které se starají o ztmavení displeje ve chvíli, kdy začíná svařování. Jejich princip je jednoduchý. Vysílají totiž elektrický signál, jenž u LCD displeje ovlivňuje aktuální rozložení krystalů, které ho tvoří.

Stačí zapnout  wolframové elektrody na svářečce a helma okamžitě získá ty správné parametry. Vybírejte si helmy opravdu kvalitní. U většího počtu detektorů se totiž velmi výrazně snižuje riziko nedostatečného nebo pomalého ztmavení helmy. Ale jakmile svářet přestanete, zorné pole opět zprůhlední.

Svářeč má tedy volné  obě ruce volné, svar je možné snadněji ovládat a celkově je taková práce komfortnější a rychlejší. Chcete vědět víc? Zamiřte na stránky Svět svářeček. Vyberete si tu vše potřebné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *