Jaké výhody s sebou nese bydlení v Praze? Prozradíme vám to!

Jaké výhody s sebou nese bydlení v Praze? Prozradíme vám to!

tomasdratnal / Pixabay

Praha, to není jen hlavní město, srdce republiky a historická kolébka českého státu. Praha je také dějištěm mnoha kulturních i společenských akcí, místem, jež má své jedinečné kouzlo a lokalitou, která láká turisty z celého světa. Ovšem samotné hlavní město je rozděleno na několik částí, z nichž každá má své kouzlo a nabízí nespočet zajímavých výhod. Na následujících řádcích vás seznámíme s 3 pražskými částmi a výhodami, jež mohou jejich obyvatelé čerpat.

Bydlení snů na Praze 1

Praha 1 zahrnuje centrální část našeho hlavního města, proto se jedná o velmi živé a pulzující místo, v němž není nouze o zábavu, společenské a kulturní akce, ale i množství relaxačních a odpočinkových zón. Praha 1 je tvořena Starým a Novým Městem, Josefovem, Hradčany, Malou Stranou a Vinohrady. Na území Prahy 1 se nacházejí takřka všechny významné památky, mezi které patří například Karlův most, Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí. Pro milovníky památek, kultury a historie je tedy Praha 1 doslova jako stvořená.

Zajímavý článek:  Díky svému autu si můžete půjčit rychle a bez registru

Ani Praha 2 nezaostává za ostatními částmi

Praha 2 je tvořena jižní a jihovýchodní částí centra Prahy. Přesto, že zde nenaleznete významné památky jako na severní straně Nového Města, jež je od roku 1960 součástí Prahy 1, i Praha 2 má svým obyvatelům co nabídnout. Jedná se zejména o množství lesoparků, jakožto i několik zajímavých rezidenčních projektů, jež jsou součástí této unikátní pražské části.

Praha 5 drží jedno zajímavé prvenství

Jako poslední se v našem článku zaměříme na Prahu 5. Zde je situováno značné množství atraktivních rezidenčních projektů nabízejících vysoce komfortní bydlení pro všechny věkové skupiny. Praha 5 je situována při levém břehu řeky Vltavy, proto vás okouzlí svými jedinečnými panoramaty, stejně jako bohatou přírodou. Na Praze 5 je situováno množství vzdělávacích zařízení nejrůznějších stupňů. Mezi raritu tohoto místa patří skutečnost, že tento městský obvod nabídl svým obyvatelům jako první Wi-Fi připojení k internetu zcela zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *